Zawody strażackie

W sobotę 23 czerwca na boisku LKS Ochaby zostały rozegrane gminne zawody sportowo-pożarnicze.

O godz. 13.00 rywalizowała młodzież. W zawodach wzięły udział 4 drużyny chłopięce i dwie dziewczęce. Młodzi adepci pożarnictwa mieli do pokonania tor przeszkód połączony z rozwijaniem linii gaśniczej. Drugim zadaniem był bieg sztafetowy, gdzie zamiast pałeczki zawodnicy przekazywali sobie prądownicę. Na torze przeszkód należało rozwinąć węże gaśnicze, posłużyć się hydronetką, zawiązać węzły i rozpoznać sprzęt gaśniczy. Mieszana drużyna z Ochab zaliczana do kategorii drużyn chłopięcych ukończyła rywalizację na czwartym miejscu. W przyszłym roku postaramy się stanąć na podium.

Dorośli wystartowali do zawodów o godz. 15. W rywalizacji wzięło udział 13 drużyn, w tym jedna kobieca (z Pogórza). Tu również rozgrywane są dwie konkurencje: bieg sztafetowy i bojówka. Bieg sztafetowy dorosłych zawierał ciekawsze przeszkody niż bieg dla młodzieży. Natomiast bojówka polega na rozwinięciu linii gaśniczej, podłączeniu wody i strąceniu przeszkód strumieniem wody. W gminie Skoczów w tym roku najlepsza okazała się drużyna z Bładnic, a gospodarze, czyli drużyna z Ochab, zajęli drugie miejsce.

Strażacy OSP Ochaby składają serdeczne podziękowania firmie DANIMEX za ufundowanie koszulek dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy tutejszej jednostce.

tekst: Lucyna Bocek; zdjęcia: Anna Bukowczan

[nggallery id=41]