Zasłużony/a dla Sołectwa Ochaby 2017- CECYLIA BRONOWSKA

Już po raz trzeci w Gminie Skoczów będą przyznawane tytuły „Zasłużony/a dla Sołectwa”. Tym razem Ochabianie nominowali Panią Cecylię Bronowską.
Nasza kandydatka jest mieszkanką Ochab od urodzenia. Wychowała dwoje, już dorosłych dzieci. Jest pielęgniarką dyplomowaną od 50. lat. Z tego 44 lata przepracowała i nadal pracuje w Ośrodku Zdrowia w Ochabach Małych. Pełni tam jednocześnie funkcję pielęgniarki środowiskowej. Przez te wszystkie lata, codziennie wyruszała na swoim rowerze w objazd do swoich podopiecznych chorych. Bez względu na warunki atmosferyczne przejeżdża dziennie 10km. W ciągu tych 44. lat przejechała około 170 tyś. km, zużyła dwa rowery służbowe oraz dwa swoje prywatne. Na przestrzeni tych kilkudziesięciu lat pracy jako pielęgniarka środowiskowa odwiedziła prawie każdy dom w Ochabach Małych i Wielkich. Nigdy nie słyszeliśmy z ust Pani Cecylii ani jednego słowa skargi, że jest chora lub zmęczona. Wręcz przeciwnie – zawsze służy dobrym słowem i humorem. Swoim optymizmem pomaga chorym zmagać się z ich dolegliwościami. Pani Cecylia jest typową pielęgniarką z powołania. Ochabianie mają wiele szczęścia gdyż zawsze mogą liczyć na słynną „Cylkę”. Mieszkańcy Ochab są bardzo wdzięczni Pani Cecylii za wszelką pomoc i dobro im okazane.
Dlatego też Rada Sołecka jednogłośnie postanowiła nominować Panią Cecylię Bronowską do „Honorowego tytułu Zasłużona dla Sołectwa Ochaby”.
Życzymy wszystkim pracownikom Służby Zdrowia aby wzorowały się na naszej „Cylce”.