Zaproponować alternatywę młodym…

W ostatnim czasie wiele się mówi w mediach o dopalaczach, narkotykach, alkoholu i papierosach wśród młodzieży. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze uzależnienie od gier komputerowych oraz internetu.
Niedawno, tj. około 10, może 15 lat temu rodzice chcąc ukarać dziecko za jakieś przewinienie mówili: „za karę nie pójdziesz na podwórko”.
Dziś sytuacja wygląda zupełnie odwrotnie „masz szlaban na komputer, za karę pójdziesz na podwórko…” Inne czasy? Inna młodzież? Inne pokolenie? – Być może… Ale jedno jest pewne: JEŻELI MŁODY CZŁOWIEK NIE DOSTANIE SZANSY – TO NA PEWNO JEJ NIE WYKORZYSTA!!! Bo niby jak…? Musimy pamiętać, że młodzież to przyszłość, młodzież to siła i to od nas zależy jaka ONA będzie! W naszej miejscowości są pewne alternatywy kierowane do tej grupy społecznej. Naszym zadaniem – mieszkańców Ochab, jest wskazywanie tych możliwości oraz promocja i aktywacja młodych. Dzięki tradycji przekazywanej następnym pokoleniom kształtuje się nasza tożsamość społeczna. Na chwilę obecną ochabska młodzież (ta starsza i ta młodsza) ma następujące możliwości:

– gra w klubie sportowym LKS Ochaby ’96 (trampkarze, juniorzy, seniorzy);

– różnego rodzaju zajęcia tematyczne organizowane przez szkołę w Ochabach np. kółko plastyczne, szachy (jest spora szansa, że od września ruszą zajęcia lekkoatletyczne);

– młodzieżowe grupy religijne prowadzone przy parafii pw. Św. Marcina w Ochabach (np. ministranci, oaza);

– młodzieżowa drużyna strażacka działająca przy OSP Ochaby;

– uczestnictwo w różnych imprezach organizowanych przez Radę Sołecką (np. Dzień Dziecka, Powrót do tradycji);

Jak widać jest pewien wachlarz możliwości. My jednak w trosce o dobro i przyszłość naszej młodzieży chcemy poszerzać ich horyzonty. Dlatego też zapraszamy wszystkich chętnych – młodych wiekiem a także młodych duchem do współtworzenia nowej frakcji w Ochabach, jaką jest grupa społeczników ochaby.pl. Kierunek działań został już wytyczony: promocja i aktywacja młodych oraz wspólna inicjatywa na rzecz rozwoju wsi Ochaby z pełnym szacunkiem do tradycji. Gwarantujemy ciekawe wyzwania oraz dobrą zabawę.

Wyjdźmy MŁODOŚCI naprzeciw! Dajmy MŁODYM alternatywę!

SONY DSC