Zakończenie sezonu.

16 Czerwca zakończył się sezon 2012/2013 klasy B, w której występuje drużyna- LKS OCHABY 96. Jak zwykle naszej drużynie przyświecał jeden cel, czyli awans do klasy A. Rozgrywki były bardzo interesujące, ponieważ w grupie nie było zdecydowanego faworyta.
Niestety już w pierwszej kolejce nasze nadzieje legły w gruzach po dość wysokiej porażce, bo aż 1:4 z Tempem Puńców. Na szczęście nasza drużyna szybko pozbierała i kolejne cztery mecze zwyciężyła w bardzo ładnym stylu. Następnie przyszło nam zmierzyć się z odwiecznym rywalem jakim jest zespół Błękitni Pierściec. Udało nam się przywieść remis. Jak się później okazało, wynik ten skomplikował nam nieco sytuację w tabeli. Na koniec rundy jesiennej udało nam się wygrać ważny mecz z Rudnikiem u siebie 3:0. Rundę wiosenną rozpoczęliśmy falstartem – remisem z Tempem Puńców. Kolejny mecz rozgrywany był w Dębowcu, gdzie gładko udało nam się wygrać 4:0. W następnym meczu nasi chłopcy musieli dać z siebie wszystko, ponieważ był to tzw. mecz o „wszystko” z liderem tabeli z Kończyc Małych. Po bardzo ciężkim meczu udało nam się zwyciężyć wynikiem 2:1 , co dawało nam nadzieję na awans. Szansa upatrywana była w meczu pomiędzy Kończycami a Simoradzem. Niestety Kończyce stanęły na wysokości zadania i zwyciężyły po ciężkim meczu 4:3. W następnych dwóch kolejkach nie bez trudu, ale jednak zdecydowanie ,wygrywaliśmy u siebie z Iskrzyczynem 6:1 oraz z rezerwami Goleszowa 3:1. Po tych wygranych nadszedł czas na mecz, jak się okazało, decydujący o losach awansu. W Simoradzu obie drużyny grały „o wszystko”. Niestety mecz zakończył się remisem 3:3 i straty punktowe do lidera były na tyle duże, iż w dwóch ostatnich kolejkach mogliśmy już walczyć o utrzymanie drugiego miejsca.
Reasumując – nie udało się wywalczyć upragnionego awansu do klasy A. Jednak śmiało można rzec, iż w naszej drużynie drzemie wielki potencjał i duch walki, ale nie zawsze potrafimy go wykorzystać w 100%.
Możemy jednak patrzeć z dużymi nadziejami w przyszłość, ponieważ drużyna ma zostać przebudowana. Nowym trenerem został Grzegorz Sodzawiczny, który zamierza zbudować drużynę w oparciu o utalentowaną piłkarską młodzież z Ochab i właśnie wśród tych zawodników upatruje wielki potencjał. Chce pozostawić również kilku doświadczonych graczy, którzy będą filarami drużyny i od nich młodsi zawodnicy będą mogli czerpać doświadczenie do dalszej gry.
Pierwszy trening z nowym trenerem 9 lipca o godzinie 18:00. Pozostaje nam dopingować naszą drużynę i mieć nadzieję , że w przyszłym roku LKS OCHABY 96 zobaczymy w klasie A.

SP