Z życia OSP – Zawody Strażackie

Na moment przed rozpoczęciem tegorocznych wakacji odbyły się Zawody Strażackie. Rywalizowały zarówno drużyny seniorskie a także młodzieżowe. Właśnie w tej sprawie poprosiliśmy o komentarz opiekuna drużyny młodzieżowej Panią Lucynę Bocek. A oto materiał, jaki przesłała nam Pani opiekun:

W niedzielę 21 czerwca na stadionie „Beskid” w Skoczowie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze drużyn MDP gmin Skoczów i Strumień. Nasza gmina wystawiła łącznie 6 drużyn. Dwie drużyny (żeńską i męską) wystawiły Kiczyce, jedna męska reprezentowała OSP Skoczów. Pozostałe trzy drużyny (2 żeńskie i 1 męska) broniły barw Ochab. Wśród chłopców najlepsza okazała się drużyna ze Skoczowa, na drugim miejscu byli Ochabianie a trzecie miejsce zajęła reprezentacja Kiczyc. Żeńska drużyna z Kiczyc wyprzedziła obie drużyny z Ochab, które zajęły odpowiednio 2 i 3 miejsce. Puchar przechodni dla najlepszej drużyny obu gmin tym razem powędrował do Skoczowa. Zawody rozegrano w życzliwej atmosferze i pomimo ostrej rywalizacji dominowała dobra zabawa.

W sobotę 27 czerwca rywalizowali dorośli strażacy ochotnicy z gminy Skoczów. Organizatorami zawodów sportowo-pożarniczych była OSP Kiczyce, a zawody zostały rozegrane na boisku LKS Ochaby. Na starcie stawiło się 9 drużyn. Najlepsi okazali się przedstawiciele Międzyświecia, na drugim miejscu zawody ukończył Pierściec, a na trzecim uplasowały się Kowale. Ochaby zajęły 6 miejsce. Publiczność zgromadzona na widowni dopingowała wszystkich i podziwiała sprawność strażaków, zwłaszcza tych, którzy już od dawna nie zaliczają się do młodzieży.

5-7 czerwca członkowie MDP byli na biwaku w Istebnej. We wtorek 23 czerwca odbyło się ognisko dla członków MDP kończące ten rok szkolny. Zobaczymy się po wakacjach.

Fotorelacja:

SAM_0580SAM_0693 SAM_0694 czoło SAM_0707 SAM_0718-1 SAM_0722 SAM_0722-1 SAM_0726-2