Wybory samorządowe

Pierwsza tura wyborów samorządowych 21 listopada. W powiecie cieszyńskim uprawnionych do głosowania jest 171 411 osób. Ciekawe ilu z nas skorzysta ze swojego prawa wyborczego?

W poniedziałek w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie  odbyła się debata kandydatów na burmistrza Skoczowa. Czwórka kandydatów: Janina Żagan (KWW Janiny Żagan), obecna burmistrz, radni Andrzej Bacza (KW Mała Ojczyzna) i Krystian Mróz (KWW Pokolenia) oraz były burmistrz i starosta cieszyński Witold Dzierżawski (KW PiS) przez ponad godzinę odpowiadała na pytania w sześciu dwuminutowych rundach, nie było możliwości, by zadawano pytania z sali, choć część mieszkańców chętnie by z takiej okazji skorzystała.

W piątek zamknięte zostały listy komitetów wyborczych, więc wiemy już ostatecznie, kto będzie się ubiegał o posadę radnego. W gminie Skoczów mamy trzy okręgi wyborcze, dwa miejskie i trzeci wiejski. W skład trzeciego okręgu wchodzą wszystkie sołectwa gminy Skoczów i tam należy szukać kandydatów na których będziemy głosować. Z sołectwa Ochaby startuje 9 osób. Poniżej lista kandydatów.

KW Prawo i Sprawiedliwość:
3. Bocek Lucyna Maria, 49 lat, Ochaby Wielkie

KW Mała Ojczyzna:
7. Wierzbicki Edward, 72 lata, Ochaby Małe

KWW Wspólnota Dla Skoczowa:
2. Bieniek Maciej, 52 lata, Ochaby Wielkie
9. Szlauer Andrzej, 49 lat, Ochaby Wielkie

KW Żyj Godnie
3. Szkucik Jan, 65 lat, Ochaby Wielkie

KWW Janiny Żagan:
4. Krawczyk Wojciech, 34 lat, Ochaby
12. Pagieła Piotr Marian, 44 lata, Ochaby Małe
13. Oramus Mirosław Joachim, 49 lat, Ochaby Wielkie
14. Kuczera Józef Maciej, 39 lat, Ochaby Małe


KANDYDACI NA RADNYCH, SKOCZÓW

KW Prawo i Sprawiedliwość:
Okręg nr 1
1. Nowak Maria, 69 lat, Skoczów
2. Sitko Mirosław Krzysztof, 52 lat, Skoczów
3. Foltyn Alojzy, 65 lat, Skoczów
4. Pelic-Bobko Jolanta, 50 lat, Skoczów
5. Górniak Grzegorz Karol, 36 lat, Skoczów
6. Cybułka Grzegorz Emanuel, 55 lat, Skoczów
7. Raszka Janusz 52 lat, Skoczów
8. Sikora Mirosław Jan, 46 lat, Skoczów

Okręg nr 2
1. Stroka Mirosław, 52 lata, Skoczów
2. Bukowczan Daria Joanna, 36 lat, Skoczów
3. Grocholska-Jabłońska Danuta Justyna, 64 lata, Skoczów
4. Łoza Leszek, 50 lat, Skoczów
5. Ziarko Marlena Gabriela, 24 lata, Skoczów
6. Parchańska Klaudia Dorota, 45 lat, Skoczów

Okręg nr 3
1. Swoboda Elżbieta Helena, 64 lata, Wiślica
2. Bylica Mateusz Szymon, 25 lat, Pogórze
3. Bocek Lucyna Maria, 49 lat, Ochaby Wielkie
4. Baranowicz Katarzyna Urszula, 38 lat, Harbutowice
5. Poloczek Marian Lech, 48 lat, Pierściec
6. Tesarczyk Zdzisław Jan, 72 lata, Harbutowice
7. Porębski Mariusz Franciszek, 46 lat, Skoczów

KW Mała Ojczyzna:
Okręg nr 1
1. Bacza Andrzej Józef, 42 lata, Skoczów
2. Kaczmarczyk Stanisław Edward, 52 lata, Skoczów
3. Raszka Julia Maria, 31 lat, Skoczów
4. Bocheńska Krystyna Teresa, 57 lat, Skoczów
5. Drózd Ryszard Paweł, 44 lata, Wilamowice
6. Grzesik Piotr, 41 lat, Skoczów
7. Hajnos Elżbieta Wiktoria, 58 lat, Skoczów
8. Pilecki Kazimierz, 66 lat, Skoczów

Okręg nr 2
1. Baranowski Zdzisław Zygmunt, 41 lat, Skoczów
2. Postrzednik Tomasz Gabriel, 45 lat, Skoczów
3. Kożdoń Witold Adam, 39 lat, Skoczów
4. Król Mariusz, 42 lata, Skoczów
5. Mazur Jolanta Maria, 50 lat, Skoczów
6. Papkala Teresa Maria, 52 lata, Skoczów
7. Serafinowski Piotr Tadeusz, 45 lat, Skoczów

Okręg nr 3
1. Kocman Antoni, 68 lat, Pogórze
2. Pomper Franciszek Błażej, 58 lat, Kiczyce
3. Staniek Jan Józef, 61 lat, Pogórze
4. Suchy Sławomir Grzegorz, 40 lat, Pierściec
5. Sztwiertnia Janina Zofia, 50 lat, Bładnice Górne
6. Wareluk Jarosław, 44 lata, Pierściec
7. Wierzbicki Edward, 72 lata, Ochaby Małe
8. Zabłocki Jan, 52 lata, Wiślica
9. Wyleżuch Józef Adam, 46 lat, Harbutowice

KW Żyj Godnie:
Okręg nr 1
1. Gawlas-Kaczmarczyk Leokadia Stefania, 50 lat, Wiślica
2. Madzia Mirosław Jerzy, 31 lat, Skoczów
3. Krysińska Anna Bogumiła, 42 lata, Międzyświeć
4. Małysz Roman Piotr, 58 lat, Skoczów
5. Fajer Andrzej Zbigniew, 58 lat, Skoczów
6. Stachowiak Jerzy Aleksander, 56 lat, Skoczów
7. Jarosz Marian, 58 lat, Skoczów
8. Guzdek Danuta Barbara, 71 lat, Skoczów
9. Dadok Mieczysław Kazimierz, 39 lat, Bładnice Dolne
10. Gruszczyk Paweł Kamil, 23 lata, Skoczów
11. Chruszcz Helena, 55 lat, Międzyświeć

Okręg nr 2
1. Sajak Wojciech Edward, 34 lata, Pogórze
2. Duda Bogusława Alfreda, 52 lata, Skoczów
3. Gruszczyński Marian Jerzy, 73 lata, Skoczów
4. Gruszczyk Przemysław Edward, 26 lat, Skoczów
5. Rakus Ilona Grażyna, 49 lat, Skoczów
6. Wieja Dagmara Anita, 36 lat, Skoczów
7. Czarniecka Urszula, 52 lata, Skoczów
8. Chmielarczyk Barbara Krystyna, 64 lata, Skoczów
9. Żmija Paulina Ewa, 66 lat, Skoczów
10. Bilicer Henryk Ludwik, 60 lat, Skoczów

Okręg nr 3
1. Krużołek Jan Jerzy, 50 lat, Wiślica
2. Szyndler Monika, 31 lat, Pierściec
3. Szkucik Jan, 65 lat, Ochaby Wielkie
4. Młotkowska-Stasiak Jadwiga Ludmiła, 55 lat, Bładnice Dolne
5. Kobza Halina Joanna, 51 lat, Kiczyce
6. Głaz Janusz Marek, 53 lata, Harbutowice
7. Wacławski Janusz Krzysztof, 52 lata, Kowale
8. Ferfecka Wanda Danuta, 52 lata, Kiczyce
9. Moskała Marcelina Katarzyna, 26 lat, Pogórze
10. Cieślar Józef Jan, 48 lat, Pogórze
11. ruszczyk Katarzyna Olga, 29 lat, Wilamowice
12. Boruta Piotr Jan, 26 lat, Skoczów

KWW Wspólnota Dla Skoczowa:
Okręg nr 1
1. Brodniewicz Maria Danuta, 57 lat, Skoczów
2. Jaworski Zbigniew, 60 lat, Wilamowice
3. Kajstura Anna, 52 lata, Skoczów
4. Krzempek Leszek, 63 lata, Skoczów
5. Rymorz-Olszowska Janina Grażyna, 56 lat, Skoczów
6. Fryda Edward, 58 lat, Skoczów
7. Herok Leszek Andrzej, 55 lat, Skoczów
8. Łuc Beata Dorota, 46 lat, Skoczów
9. Malerz Tadeusz, 59 lat, Skoczów
10. Szostok Marek Krzysztof, 47 lat, Międzyświeć

Okręg nr 2
1. Borek Wojciech, 66 lat, Skoczów
2. Gibiec Jan Piotr, 62 lata, Skoczów
3. Gruszczyk Piotr, 59 lat, Skoczów
4. Dedio Rajmund Marian, 40 lat, Skoczów
5. Jankowska Danuta Urszula, 48 lat, Skoczów
6. Matula Tomasz Rafał, 39 lat, Skoczów
7. Michalak Tomasz Rafał, 40 lat, Skoczów
8. Szweda Tadeusz Jerzy, 57 lat, Skoczów
9. Wójcik Danuta Krystyna, 63 lata, Skoczów
10. Zahraj Anna Janina, 62 lata, Skoczów

Okręg nr 3
1. Białoń Fryderyk, 68 lat, Kowale
2. Bieniek Maciej, 52 lata, Ochaby Wielkie
3. Gruszczyk Jan Tomasz, 58 lat, Kiczyce
4. Romańska Halina, 49 lat, Harbutowice
5. Borecki Emil, 55 lat, Pogórze
6. Swoboda Adrianna Janina, 39 lat, Wiślica
7. Rajski Rafał, 36 lat, Pogórze
8. Niemiec Jerzy Norbert, 50 lat, Pierściec
9. Szlauer Andrzej, 49 lat, Ochaby Wielkie
10. Szteler Jan, 64 lata, Kiczyce

KWW Janiny Żagan:
Okręg nr 1
1. Żagan Janina Maria, 59 lat, Skoczów
2. Macura-Chrząszcz Aneta Patrycja, 28 lat, Skoczów
3. Szypuła Michał Jan, 35 lat, Skoczów
4. Skotnicka-Pomeranek Elżbieta Barbara, 54 lata, Skoczów
5. Girdwojn Czesława Wanda, 59 lat, Skoczów
6. Bujok Jolanta Grażyna, 31 lat, Międzyświeć
7. Kisiała Anna, 58 lat, Skoczów
8. Bochenek Jacek Dariusz, 42 lata, Skoczów
9. Gruszczyński Bogdan Henryk, 48 lat, Skoczów
10. Mieszek Grażyna Wanda, 59 lat, Skoczów
11. Kunszke Danuta, 59 lat, Międzyświeć
12. Suchanek Aleksander Tomasz, 31 lat, Wilamowice
13. Sobański Bronisław, 57 lat, Międzyświeć
14. Folwarczny Teresa, 57 lat, Skoczów
15. Skotnicka Irena, 57 lat, Skoczów
16. Kluszczyński Sławomir Zbigniew, 49 lat, Skoczów

Okręg nr 2
1. Niepokojczycka Lidia Ewa, 52 lata, Skoczów
2. Liszka Jarosław Rafał, 33 lata, Skoczów
3. Dłuś Jacek Grzegorz, 27 lat, Skoczów
4. Rohnka Mateusz, 27 lat, Skoczów
5. Lipiński Tomasz Leszek, 35 lat, Skoczów
6. Siekierka Zbigniew Michał, 52 lata, Skoczów
7. Rucki Marek Andrzej, 25 lat, Skoczów
8. Michalik Marcin Maciej, 30 lat, Skoczów
9. Siemionek Damian, 24 lata, Skoczów
10. Suder Mieczysław Franciszek, 64 lata, Skoczów

Okręg nr 3
1. Warsińska Jolanta Anna, 41 lat, Pierściec
2. Glajc Władysława Bernadeta, 39 lat, Harbutowice
3. Moczała Bogusław Franciszek, 46 lat, Pogórze
4. Krawczyk Wojciech, 34 lat, Ochaby
5. Sadzawiczny Wojciech Piotr, 33 lata, Kiczyce
6. Koniarczyk Tadeusz, 53 lata, Pierściec
7. Parchański Marcin, 30 lat, Pierściec
8. Olszar Roman Henryk, 41 lat, Skoczów
9. Chmiel Sławomir, 43 lata, Kowale
10. Zając Bogumił Mateusz, 62 lata, Bładnice Dolne
11. Łomozik Jan, 58 lat, Bładnice Dolne
12. Pagieła Piotr Marian, 44 lata, Ochaby Małe
13. Oramus Mirosław Joachim, 49 lat, Ochaby Wielkie
14. Kuczera Józef Maciej, 39 lat, Ochaby Małe
15. Baranowicz Jan Ryszard, 40 lat, Harbutowice
16. Lasoń Andrzej, 49 lat, Pogórze

KWW Pokolenia:
Okręg nr 1
1. Mróz Krystian, 36 lat, Skoczów
2. Cieślar Romuald Andrzej, 63 lata, Skoczów
3. Macura Zofia, 57 lat, Międzyświeć
4. Słowiok Artur, 35 lat, Skoczów
5. Laskowski Andrzej, 34 lata, Skoczów
6. Idasiak Irena Maria, 46 lat, Skoczów
7. Nowaczek Krzysztof Michał, 53 lata, Skoczów
8. Zięba Dariusz Eugeniusz, 32 lata, Skoczów
9. Kurto Marek, 29 lat, Międzyświeć

Okręg nr 2
1. Branc-Gorgosz Beata, 38 lat, Skoczów
2. Broda Szymon Jan, 35 lat, Skoczów
3. Słowiok Barbara Urszula, 42 lata, Skoczów
4. Górski Jacek Stanisław, 39 lat, Skoczów
5. Hyski Eugeniusz, 59 lat, Skoczów
6. Gumienny Piotr, 20 lat, Skoczów
7. Król Krzysztof Tomasz, 34 lata, Skoczów
8. Plas Mariusz, 27 lat, Skoczów
9. Folwarczny Tomasz, 35 lat, Skoczów

Okręg nr 3
1. Kubaczka Agnieszka Barbara, 31 lat, Pierściec
2. Cholewa Ludwik, 64 lata, Harbutowice
3. Gawlas Adam Jan, 34 lata, Kowale
4. Sztyper Jerzy, 57 lat, Pogórze
5. Kraus Zenon Czesław, 55 lat, Pierściec
6. Stoszek Artur Roman, 19 lat, Skoczów