Utrudnienia na DK 81

Został zamknięty odcinek drogi krajowej nr 81 w kierunku Skoczowa w rejonie Wiślicy. Kierowcy muszą przygotować się na spore utrudnienia.

Zamknięcie tego odcinka jezdni ma związek z remontem podmytego podczas powodzi z 2010 roku fragmentu drogi. W efekcie spowodowało to osunięciem skarpy, powstanie pustek pod jezdnią i zapadnięcie się asfaltu. Na jakiś czas droga została ponownie otwarta. W grudniu rozpoczął się jej kapitalny remont.

Początkowo drogowcy zamknęli po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Na początku tego tygodnia zamknęli całkowicie odcinek w kierunku Skoczowa. Teraz ruch w obu kierunkach odbywa się tylko na jezdni w kierunku Katowic. – Przez cały czas trwania remontu DK 81 zamknięta będzie jedna z jezdni – mówi Dorota Marzyńska-Kotas, rzeczniczka prasowa katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Nie wykluczone jest, że na tym odcinku w przyszłości zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. – Jest to ostateczność, mamy nadzieję, że prace będą przebiegać na tyle sprawnie, że wprowadzenie ruchu wahadłowego nie będzie konieczne – zastrzega rzeczniczka.

Zakończenie remontu planowane jest na koniec 2012 roku.