Sportowe przywitanie wiosny.

Mimo iż śnieg zamiast topnieć pojawił się w zaskakująco dużej ilości młodzież rozpoczęła zmagania sportowe.

Zaczęło się wyjazdowym biegiem. W sobotę 6 kwietnia. odwiedziliśmy naszą partnerską wioskę Gródek na Zaolziu, gdzie wzięliśmy udział w Biegu Gródkiem, corocznym biegu, który ta miejscowość zorganizowała już po raz dziewiętnasty.
Jeden medal udało się przywieść, zdobył go uczeń naszej szkoły, mieszkający w Wiślicy, Mateusz Szumala. Zdobył drugie miejsce w swojej kategorii. Wielkie gratulacje.

fotorelacja z biegu

W sobotę 13 kwietnia młodzież nasza wystartowała w XIII Powiatowych Biegach Przełajowych Dzieci i Młodzieży organizowanych przez LKS Pogórze. Mimo iż deszcz rozmiękczył trasę, a w biegu brali udział zawodnicy trenujący w klubach sportowych wyniki naszych małych biegaczy były zaskakująco dobre.
W zawodach powiatowych zdobyliśmy dwa medale, srebrny – tu znowu Mateusz Szymala oraz brązowy – Patrycjusz Puchalik. Dyplomy zdobyły Martyna Krawczyk (4 miejsce w kategorii dziewcząt klas 1) , Adrianna Zachraj (5 miejsce w kategorii dziewcząt klas 4), Klaudia Pabich (6 miejsce w kategorii dziewcząt klas 5) oraz siostra Mateusza Paulina Szymala (5 miejsce w kategorii dziewcząt klas 6)

W sobotę 13 kwietnia rozpoczęła się również piłkarska runda wiosenna. Nasi piłkarze, juniorzy i trampkarze, przyjęli na boisku w Ochabach drużynę z Pogórza. W wyniku słabej frekwencji nasi juniorzy przegrali sromotnie 14:1. Trampkarze wygrali 1:0.