Spartakiada sołectw

4 lipca br, w sobotę, na boisku sportowym w Wiślicy odbyła się VIII Spartakiada Sportowo-Rekreacyjna Sołectw Gminy Skoczów. Zaszczytne I miejsce zdobyli gospodarze imprezy – drużyna Wiślicy, której serdecznie gratulujemy i dziękujemy za ciepłe przyjęcie.

Ochabianie tym razem zajęli VII miejsce, ale za udział w niektórych konkurencjach indywidualnych udało się stanąć na podium. Dobrzy byliśmy w konkurencji „strażackiej”, w której, dzięki umiejętnościom naszej młodzieżówki, zdobyliśmy II miejsce. Tą samą pozycję zajęliśmy w tzw. „żywych taczkach”. Trzecie miejsce dała nam konkurencja „ciągniecie wozu z sianem”, a czwarte „bieg z jajkiem”.
Najciekawiej zaprezentował się nasz sołtys Maciej Bieniek, który w indywidualnej konkurencji dla sołtysów: „dojenie sztucznej krowy”, zajął III miejsce. Wystąpił w znanym nam już stroju „chłopa Macieja”, który wszystkich zaskoczył, rozbawiał i dodał uroku całej zabawie.
Dziękujemy za mile spędzony czas, za dobrą zabawę i zdrową konkurencje wszystkim uczestnikom spartakiady, konkurentom z innych sołectw, a przede wszystkim organizatorom. Do zobaczenia w przyszłym roku.

więcej na ten temat oraz fotorelacja: http://www.um.skoczow.pl/?p=artykulyShow&iArtykul=2432