Sołtys wśród nominowanych do nagrody Samorządowiec Podbeskidzia 2017


Wójt Jaworza Radosław Ostałkiewicz otrzymał nagrodę im. Marty Garapich „Samorządowiec Podbeskidzia 2017” przyznawaną przez stowarzyszenie Niezalezni.BB. Wyróżnienie wręczył europoseł Kazimierz Michał Ujazdowski. Jednak wśród nominowanych znalazł się też Ochabianin…

Nagroda przyznawana jest samorządowcom z terenu Podbeskidzia, którzy wyróżnili się w danym roku szczególnymi osiągnięciami lub obdarzeni są dużym autorytetem i szacunkiem w swoim środowisku.

W tym roku nominacje otrzymali: Maciej Bieniek – sołtys Ochab, Marian Błachut – burmistrz Czechowic-Dziedzic, Joanna Kostecka – przewodnicząca Rady Osiedla Bielsko-Południe i Radosław Ostałkiewicz – wójt Jaworza.

Decyzją Kapituły laureatem został Radosław Ostałkiewicz. Nagrodę wręczył gość honorowy uroczystości – poseł do Parlementu Europejskiego Kazimierz Michał Ujazdowski.

Sam fakt nominacje naszego Sołtysa jest wielkim wyróżnieniem. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

A oto jak uzasadnione nominację Sołtysa z Ochab: Maciej Bieniek – za udane połączenie szacunku do tradycji z otwarciem na nowoczesny świat

Od 15 lat sołtys Ochab, wybrany Sołtysem Roku 2011 w plebiscycie Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, inicjator tradycyjnych zawodów Ochabskie Papaje. Sołectwo Ochaby jako jedno z pierwszych sołectw uruchomiło swoja stronę internetową, nawiązało tez kontakty międzynarodowe z miejscowościami z Czech i Słowacji.

radoslaw_ostalkiewicz_marian_blachut_3b52 (1)