Przedszkolny Piknik Rodzinny / Ochabaska Majówka 2016 – RELACJA

W sobotę 28. maja 2016 roku w Ochabach odbyła się cykliczna majowa impreza.
W tym roku piknikową imprezę dla dzieci poprowadziło Przedszkole Ochaby.

czoło

Pierwszym punktem programu były występy artystyczne dzieci. Następnie na najmłodszych czekało wiele atrakcji proponowanych przez organizatorów, czyli Radę Rodziców. Dzieciaki miały możliwość uczestniczyć w prelekcjach policyjnych a także obejrzeć sprzęt strażacki używany przez OSP Ochaby. Do dyspozycji dzieci był także: dmuchany zamek, gry w rzutki a także smaczne poczęstunki serwowane przez punkty gastronomiczne rozmieszczone po całym obiekcie LKS-u Ochaby. W górnej części Ochabskiej Wiaty uczestnicy imprezy mogli uczestniczyć w ZUMBIE. Punktem kulminacyjnym była licytacji biletu lotniczego.
Podczas Pikniku poznaliśmy laureatów konkursu „Ochaby w obiektywie” realizowanego przy współpracy Rady Sołeckiej wsi Ochaby, stowarzyszenia ochaby.pl oraz Zespołu Szkół w Ochabach (więcej na temat w osobnym artykule).
Gdy około godziny 17. z nieba zaczął padać deszcz, to na boisku LKS-u Ochaby rozpoczął się II Ochabski Bieg „Razem po zdrowie”. Pomimo niesprzyjającej aury, w drugiej edycji imprezy wzięło udział ponad 40. uczestników. Inicjatywa była wspólnym projektem realizowanym przez LKS Ochaby 96 oraz nieformalne stowarzyszenie „ochaby.pl”, w ramach Tygodnia Dni Sportu. Patronat nad biegiem objęła Rada Sołecka wsi Ochaby (więcej na temat biegu już niebawem).
W miarę upływu czasu pogoda zaczęła się poprawiać. Wtedy to wystartowała wieczorna część imprezy – OCHABSKA MAJÓWKA, która zgromadziła wyjątkowo wielu chętnych do wspólnej zabawy.
Jednym z punktów programu było przeciąganie liny. Do rywalizacji przystąpiły dwie reprezentacje: Ochaby Małe oraz Ochaby Wielkie. Górą okazały się Ochaby Małe. Został także rozegrany mini-mecz piłkarski w którym wzięli udział ochabscy trampkarze, juniorzy oraz przedstawiciele zarządu klubu LKS Ochaby 96.
Wieczorną część imprezy poprowadził Dj Lunar, a Ochabska Majówka miała swój finał niemal nad ranem.