Piknik Rodzinny.

18 czerwca 2011 roku w Zespole Szkół nr 4 w Ochabach odbył się kolejny Piknik Rodzinny.

Zorganizowano stoisko gastronomiczne, grill, hamburgery i frytki. Był także słodki bufet wzbogacony ciastami upieczonymi przez rodziców.

Ideą pikniku jest propagowanie zdrowego trybu życia oraz wspólne spędzenie czasu w gronie rodzinnym. Hasło przewodnie „Żyj zdrowo i bezpiecznie” skłania organizatorów do zaproszenia przedstawicieli służb, które dbają o nasze bezpieczeństwo. Pojawił się zatem oficer prasowy cieszyńskiej policji pan Rafał Domagała w towarzystwie maskotki śląskiej policji – psa Sznupka.Wspólnie przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji.

Przedstawiciele OSP w Ochabach na czele z prezesem OSP panem Mirosławem Bukowczanem przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy. Można było obejrzeć z bliska sprzęt strażacki, posiedzieć chwilkę w wozach strażackich, przymierzyć kaski.

Przygotowano także kilka konkurencji sportowych, w których mogły wziąć udział wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Największą popularnością cieszyło się jak zwykle przeciąganie liny. Atrakcją była także jazda na koniu. Dla osób mniej zainteresowanych sportem przygotowano konkursy plastyczne oraz quiz program „Zachowaj trzeźwy umysł”.

Niestety pogoda sporo pokrzyżowała plany organizatorów, większości konkurencji nie można było przeprowadzić z powodu intensywnego deszczu. Niektórzy uczestnicy pikniku znaleźli jednak rozwiązanie i rozegrali mecz siatkówki na sali gimnastycznej, udowadniając, że dobrze można bawić się w każdych warunkach, bo humor wszystkim dopisywał.