Piękne i nowoczesne!

Szczególnie miłe rozpoczęcie roku szkolnego przeżyły przedszkolaki z Ochab. Rozpoczęły zajęcia w pięknym i nowoczesnym przedszkolu, które powstało dzięki funduszom z Unii Europejskiej.

Przedszkolaki mają do dyspozycji cztery przestronne i funkcjonalne sale, wyposażone w najlepszy sprzęt dydaktyczny. W budynku jest sala wielofunkcyjna , ze sceną i sprzętem multimedialnym. Przestronna szatnia, spełniająca przepisy BHP, nowoczesna kuchnia oraz łazienki przystosowane do wieku i możliwości dzieci. Dla rekreacji są kąciki zabaw i „suchy basen” z piłkami – ulubione miejsce maluszków.

W tym roku szkolnym edukację rozpoczęły 92 przedszkolaki. Powstały trzy oddziały, w których są 24 osoby oraz oddział integracyjny z 20 uczniami. Placówka przeznaczona jest szczególnie dla dzieci wiejskich, przyjęto zatem dzieci z Ochab i okolicznych wiosek. W grupie integracyjnej znajdują się dzieci z Kiczyc, Kowali i Górek.

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, w środę 1 września, w Zespole Szkół nr 4 w Ochabach rozpoczął się rok szkolny 2010/ 2011. Podczas uroczystej akademii do grona uczniów ostało przyjętych 33 dzieci, będą uczyły się w dwóch oddziałach. Dzieci i ich rodzice złożyli uroczyste ślubowanie, potem nastąpiło pasowanie na ucznia, a słodkie rożki i kwiaty od drugoklasistów poprawiły znacznie humory nieco wystraszonym pierwszakom. W tym roku szkolnym,w ochabskiej szkole uczyć się będzie 259 uczniów w 13 oddziałach. Odnowiono znacznie salę gimnastyczna i wyremontowano niektóre sale lekcyjne, zatem zajęcia powinny być przyjemne a przede wszystkim bezpieczne. Życzymy sukcesów w szkole.

[nggallery id=16]