Pieczyni zimioków

W miniony weekend w sali OSP w Ochabach odbyło się 8. spotkanie z tradycją zatytułowane: “Pieczyni zimioków”. 

Uczniowie ZS 4 w Ochabach oraz zespół instrumentalno-wokalny “Allegro” pod kierownictwem Krzysztofa Kuboszka, zaprezentowali scenkę scenariusza i w reżyserii Mai Krawczyk “O tym jak gospodarz Maciej miłość Marysieńki do króla Jana III Sobieskiego uratował”. Piotr Goszyk, ekspert od produkcji ziemniaków, który od 20 lat prowadzi razem z żoną gospodarstwo rolne, specjalizujące się w uprawie  ziemniaka, opowiedział w humorystyczny sposób wiele ciekawostek na jego temat. Ważnym elementem spotkania było wspólne śpiewanie. „W oczekiwaniu na pieczoki” zaśpiewał ochabski chór pod przewodnictwem Henryki Labzik. Wystąpiły muzykujące ochabskie rodziny. Dawid Buchtyar z synem Patrykiem, Ewa Słowik z synem Stivenem, Urszula i Józef Handzel z Sylwią i Majką, rodzina Pieczka/Lebida – babcia Krysia, córka Kasia, wnuczka Wiktoria, Franciszek i Artur Boryś oraz sąsiad z Wiślicy Jan Krużołek. Dużą niespodziankę sprawił swoim występem ks. proboszcz Dariusz Paneth, który grą na skrzypcach ujął niejednego mieszkańca wsi.

Spotkanie było również okazją do złożenia życzeń sołtysowi Ochab, Maciejowi Bieńkowi z  okazji jubileuszu 10 lecia sołtysowania.
Prezentację multimedialną pokazującą wspólne, dziesięcioletnie  działania organizacji wiejskich ( w czasie  pełnienia funkcji przez sołtysa ) przygotowały Katarzyna Początek oraz Magdalena Długokęcka.

Życzenia złożyli przedstawiciele stowarzyszenia Ochabianie i członkowie rady sołeckiej, wręczając statuetkę z cytatem – „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces”. – cytat Henryego Forda. List ze słowami podziękowania dla sołtysa odczytała dyrektor ZS nr 4 w Ochabach, Pani Jolanta Miodońska-Pobuda.  Do serdecznych życzeń przyłączyli się  przedstawiciele  KGW, przekazując na ręce sołtysa bukiet kwiatów.   Strażacy z OSP , dziękując za dotychczasową współpracę i wsparcie zadeklarowali swoją bezwzględną pomoc, a przedstawiciele klubu LKS Ochaby 96 złożyli równie miłe życzenia.

Impreza dzięki staraniom stowarzyszenia Ochabianie, dofinansowana jest ze środków gminnych w ramach pomocy programu współpracy Gminy Skoczów z organizacjami pozarządowymi na rok 2013.

[nggallery id=74]