Ochaby w szczęśliwej siódemce! – Spartakiada Sołectw Wiślica 2015

4. lipca br. odbyła się już 14. edycja Rodzinnej Spartakiady Sołectw Gminy Skoczów. W tym roku gospodarzem imprezy była pobliska Wiślica. Do sąsiedniej wsi reprezentacja Ochab udała się w następującym składzie: Michał Welet (Sztafeta – bieg na 20m), Dawid Plinta (Sztafeta – bieg na czworakach), Arek Staniek i Wioletta Bierska (Sztafeta – bieg parami, bokiem), Daniel Plinta (Sztafeta, wyścig na piłce), Dorota Staniek (Rzut balem słomy), Paweł Bujok (Rzut balem słomy), Wiesiek Kopeć (Bieg z jajkiem na łyżce), Mirek Bierski (Wyścig na szczudłach), Ania Chudyk (Bieg w worku), Patrycjusz Puchalik (Bieg w worku), Piotr Żerdka (Przecinanie piłą kloca drewna), Stanisław Bocek (Przecinanie piłą kloca drewna), Maciej Bieniek (Rzut piłeczką do „paszczy”), Grzegorz Chudyk (zaplecze techniczne). Po rozegraniu wszystkich konkurencji nasza drużyna uplasowała się na dobrym 7. miejscu (na 15. drużyn). Tegoroczne zawody wygrali mieszkańcy Kowali. Podium uzupełnili kolejno: Wiślica (2. miejsce) oraz Pogórze (3. miejsce). Tego dnia dla Ochabian najważniejsza była dobra zabawa i też założenie zostało zrealizowane. Na koniec rozgrywek, podczas przyznawania nagród wyłoniono najmłodszego oraz najstarszego uczestnika zawodów. Najmłodszym zawodnikiem został sześcioletni reprezentant czeskiego Hradka, zaś tytuł najstarszego uczestnika przypadł byłemu Burmistrzowi Skoczowa a obecnie Sołtysowi Międzyświecia Panu Jerzemu Malikowi. Pan Malik wygłosił krótkie przemówienie, w którym wyraził wdzięczność i zadowolenie z faktu, że duch gminnych spartakiad przetrwał już 14 lat. Trzeba dodać, że to właśnie On jest pomysłodawcą oraz inicjatorem pierwszej spartakiady w Gminie Skoczów za czasów pełnienia przez Pana Jerzego urzędu Burmistrza w skoczowskim ratuszu.
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę (także kibicom z Ochab) i zapraszamy na kolejną edycję imprezy już za rok…