Obiecujący początek.

W miniony weekend 18 sierpnia nasza drużyna piłkarska rozpoczęła sezon rozgrywek 2013/2014 w skoczowskiej B klasie z wielkim apetytem na awans do A klasy. Przygotowania do sezonu trwały od ponad dwóch miesięcy. Treningi, sparingi i zmiany personalne dały zaskakujący efekt. Wygrany mecz w pierwszej kolejce Pucharu Polski z Tempem Puńców, drużyną z okręgówki oraz wygrany pierwszy mecz sezonu, z drużyną która odebrała nam znaczące punkty w poprzednim, napawa optymizmem.

W drużynie doszło do wielu zmian personalnych. Przede wszystkim nowym trenerem drużyny został Grzegorz Sodzawiczny, który po roku przerwy powrócił do trenowania. Tym razem wziął się za drużynę seniorów, zastępując Tomasza Kłębka, który przeszedł do Dębowca. Wraz z byłym trenerem do Dębowca przeszli Marek Krupa i Piotr Górniak, Zbigniew Karpeta zakończył karierę, Łukasz Wrona przeszedł do Tempa Puńców, a Michał Dudek do LKS Baranowice. Dołączyli: Robert Nowak, bramkarz z Simoradza oraz Marcin Piecha, napastnik ze Spójni Górki Wielkie. Na kolejny sezon zostaje Tomasz Śleziona, wypożyczony z Górnika Zabrze. Bardzo cieszy, że wznowili treningi i grają Marcin Bączek, Daniel Więcek, Łukasz Gojdka i Mariusz Fic.

Skład drużyny:

Trener: Grzegorz Sodzawiczny, kierownik: Artur Kiełkowski

1 Tomasz Szkucik bramkarz
2 Robert Nowak bramkarz
3 Szymon Sztekla bramkarz
4 Marcin Gogółka obrońca
5 Damian Migdał obrońca
6 Mariusz Fic obrońca
7 Łukasz Gojdka obrońca
8 Andrzej Cieślar obrońca/pomocnik
9 Patryk Kiełkowski obrońca/pomocnik
10 Artur Boryś obrońca/pomocnik
11 Grzegorz Kałuża pomocnik
12 Wojtek Wrona pomocnik
13 Kacper Włodarek pomocnik
14 Marcin Bączek pomocnik
15 Łukasz Hatłas pomocnik
16 Mateusz Kałuża pomocnik/napastnik
17 Szymon Gogółka pomocnik/napastnik
18 Daniel Więcek pomocnik/napastnik
19 Dominik Pytel napastnik
20 Tomasz Śleziona napastnik
21 Marcin Piecha napastnik

 

Rozpoczęty sezon, choć rozpoczął się optymistycznie, jest wielką niewiadomą. Jak mówi trener Grzegorz Sodzawiczny -z jednej strony po meczach sparingowych i meczu w Pucharze Polski można wyciągać optymistyczne wnioski, ale z drugiej strony sparingi, a mecze ligowe to dwie zupełnie różne sprawy… Dlatego założenia przedsezonowe są jasne i proste – koncentrujemy się na najbliższym meczu, który chcemy wygrać.

W pierwszym meczu rozegrany w niedzielę o godz. 17:00 pokonaliśmy na boisku w Ochabach Błękitnych Pierściec 5:2 (2:2), z którymi w poprzednim sezonie straciliśmy pięc punktów i co m.in. kosztowało nas awans do klasy A. Celne trafienia zaliczyli: Mateusz Kałuża (1), Dominik Pytel (1), Tomasz Śleziona (3)

Pozostaje tylko życzyć, aby każdy kolejny mecz był meczem wygranym!

[nggallery id=51]