Nasz sołtys – Sołtysem Roku!

Maciej Bieniek – sołtys Ochab –  został  laureatem dziesiątej edycji konkursu „Sołtys Roku 2011”. Organizują go od 10 lat Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów i „Gazeta Sołecka”. Konkurs został rozstrzygnięty 23. marca podczas posiedzenia Kapituły z udziałem senatora Ireneusza Niewiarowskiego, prezesa Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów. Wśród 12. laureatów, każdy z innego województwa, znalazł się także Maciej Bieniek  – sołtys Ochab.

– To przede wszystkim sukces dużej grupy osób, o którym wspominałem, nie biorę tego tytułu dla siebie, ale dedykuję Ochabianom, w zasadzie ten konkurs powinien się nazywać „Sołectwo Roku”, a nie „Sołtys Roku”. Uważam, że to sukces całej dużej grupy osób. Jednocześnie przyznaje, że są rzeczy, które chciałby, aby lepiej wyglądały – skomentował sołtys Ochab.

– Wydaje mi się, że czas pokazał, w jaki sposób możemy współpracować z organizacjami społecznymi, ja to trochę inaczej widziałem, jednak czas to zweryfikował i wiem, że ta współpraca  powinna wyglądać inaczej. Tutaj trochę poległem. Nie boczymy się na siebie, nie gniewamy, tylko działamy dalej, tylko już trochę inaczej – przyznaje Maciej Bieniek.

Jakub Marcjasz, gazetacodzienna.pl Ochaby po raz kolejny mogą być dumne