Nabór zakończony

Został zakończony nabór do przedszkola. Listy dzieci przyjętych na rok szkolny 2011/2012 wywieszone są w przedszkolu na tablicy ogłoszeń.Prosimy osoby zainteresowane o zapoznanie się z nimi. Jednocześnie zapraszamy rodziców dzieci, które rozpoczną edukację przedszkolną na zebranie w dniu 16 maja o godz. 16.30. (dotyczy tylko rodziców dzieci nowoprzyjętych). Zebranie ma na celu zapoznanie rodziców z funkcjonowaniem przedszkola oraz z harmonogramem spotkań adaptacyjnych dla nowych dzieci. Informacja o zebraniu zostanie wywieszona również na tablicy ogłoszeń.

Miesiąc rozpoczął się niezwykłą atrakcją – odwiedzili nas strażacy z OSP w Ochabach. Dzieci uczestniczyły w pokazie sprzętu, poznały jego przeznaczenie, mogły usiąść za kierownicą wozu oraz sprawdzić jak działa sprzęt do gaszenia pożaru.

Dzieci i strażacy

Wiosna to dobry czas aby zadbać o przedszkolny ogród. Dzieci chętnie włączyły się w te działania. W wybranym przez siebie miejscu zasadziły podarowane przez rodziców sadzonki kwiatów.

Rękawice są niezbędne

13 kwietnia dzieci z grupy III – Leśne Skrzaty i IV – Piraci pojechały do bielskiego kina na seans pod tytułem RIO. Film był nagrany w technice trójwymiarowej co było dodatkową atrakcją.

 

Tuż przed seansem

Grupa najstarsza rozpoczęła realizację, opracowanego przez wychowawczynię Izabelę Figurę, projektu pod nazwą PRACA MOJEJ MAMY. Podczas kilku spotkań dzieci będą mogły poznać zawody wszystkich mam. Pierwsze z cyklu spotkań odbyło się przed świętami. Zaproszone mamy – gospodynie domowe wspólnie z dziećmi przygotowały wypieki świąteczne.

Mamy, dzieci i świąteczne wypieki

Kwiecień zafundował nam gorące popołudnia. Jedno z nich zostało wykorzystane do tego aby zjeść podwieczorek w cieniu markiz na tarasie przedszkolnym – dzieciom ten pomysł bardzo przypadł do gustu.

Podwieczorek na tarasie

 

Świeta Wielkanocne to szczególny czas dla dzieci w przedszkolu. Wiąże się on z poznawaniem tradycji wielkanocnych – dzieci wykonują dekoracje z pisanek, przygotowują świateczne wypieki, dzielą się jajkiem podczas uroczystego śniadania i szukają „zajączka wielkanocnego”…

 

W kwietniu odbyło się również zajęcie otwarte dla rodziców grupy I – Misiów. Rodzice mogli obserwować swoje pociechy oraz wspólnie z nimi się bawić. Zajęcie przygotowała wychowawczyni grupy Dorota Troszok.

Zabawy z chustą animacyjną

 

Wiosenne prace dzieci