13. SPORT I TURYSTYKA


        Ochaby są miejscowością letniskowo-wypoczynkową, gdzie przyjeżdża bardzo dużo ludzi na wypoczynek sobotnio-niedzielny nad Wisłą lub na dwutygodniowe "Wczasy w siodle". W Ochabach istnieje Ośrodek Wypoczynkowy "Marcel", na terenie, którego znajdują się dwa baseny, kort tenisowy, boisko do piłki nożnej i siatkówki oraz kort tenisowy. W pobliżu Ośrodka na zbiorniku wodnym zwanym "żwirownią" można popływać kajakami lub rowerami wodnymi.
        Przy drodze szybkiego ruchu Katowice-Wisła znajduje się pawilon handlowy i apteka, 50 m dalej hotel i zajazd na Kamieńcu. Niedaleko ośrodka wypoczynkowego i rzeki Wisły istnieje Pole Namiotowe gdzie co roku spędza swój wolny czas wielu wczasowiczów.
        Dominującymi dyscyplinami sportowymi w Ochabach jest jeździectwo i piłka nożna. Co roku LKJ w Ochabach organizuje zawody konne bądź to na stadionie hippicznym bądź na krytej ujeżdżalni tzw. hipodromie, gdzie ochabscy jeźdźcy osiągają bardzo dobre wyniki. Od kilkunastu lat istnieje klub piłkarski, który posiada własne boisko, salę klubową i wyposażenie.
        Wielu miłośników sportu wędkarskiego uprawia wędkowanie na rzece Wiśle i na zbiornikach po starej żwirowni.
        Stara żwirownia (wyrobisko w 1976 roku zostało oddane przez Wodzisławskie Przedsiębiorstwo Produkcji Kruszyw i Betonów Gminie Skoczów, z kolei gmina wydzierżawiła Polskiemu Związkowi Wędkarskiemu). Ryby znajdujące się w zbiornikach to: szczupaki, sandacze, węgorze, karpie, liny, płocie, okonie i klenie.


Designed by Smok Design. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) Ochaby.pl 2004
Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.