Majówka 2013

Majówka za nami. Tegoroczna całodniowa impreza dostarczyła atrakcji wszystkim licznie przybyłym.

Tym razem aktywnie, zdrowo, na sportowo! Nord Walking, rowery, zumba, mecze piłkarskie, wspólne ćwiczenia rodzinne i prezentacja Pretorians Skoczów – drużyny futbolu amerykańskiego!

Zaczęło się szkolnym rajdem  Nordic Walking, który wystartował z samego rana. Uczniowie realizowali projekt „Zdrowie pochodzi z natury”. Po zakończeniu rajdu kilku gimnazjalistów przygotowało zdrowy posiłek dla wszystkich uczestników.

Około południa odwiedził nas Chybski Rajd Rowerowy, który miał u nas półmetek rajdu.

O 15.00 zaczęła się nauka chodzenia z kijami, styl Nordic Walking, a o 15:30 wystartował rajd Nordic Walking. Uczestnicy mieli do pokonania pięciokilometrową trasę. Wśród uczestników, w wyniku konkursu, rozdano nagrody: komplet kijów i książkę.

Około 17:00 zaprezentowała się drużyna futbolu amerykańskiego Pretorians Skoczów, a zaraz potem wystartował maraton Zumby

O 19:30 odbył się godzinny koncert zespołu NES, a o 20:45 – plenerowe oglądanie finału ligi mistrzów na telebimie na boisku betonowym.

Podczas całej Majówki, a dokładnie jej dziennej części, można było  zbadać swój kręgosłup, skorzystały szczególnie maluchy. Były także konsultacje dietetyczne, omówienie właściwego sposobu żywienia, trwały wyścigi na symulatorze VRS, które ostatecznie wygrał Krzysiu Bronowski. Dla dzieci dostępne były dmuchane zjeżdżalnie, zimne i ciepłe napoje, wyciskane soki owocowe i warzywne, ciasta, grill, frytki, ziemniaczane przekąski i inne smakołyki.

Dziękujemy sponsorom i współorganizatorom tegorocznej majówki:
Michałowi Kryjakowi z firmy FishMax za nagrody rzeczowe, Iwonie Deperas VegeHut za kanapki ze smalcem wegetariańskim, Gabrysi która prowadzi  gimnastykę korekcyjną, za badania i porady dotyczące kręgosłupów naszych dzieci, Tomkowi Kuryłow za prezentację symulatora rajdowego VRS, drużynie Pretorians Skoczów za pokaz umiejętności drużyny futbolu amerykańskiego, Ani Zumba Kubala za poprowadzenie maratonu Zumby, zespołowi NES za udany koncert, klubowi LKS Ochaby ’96 i strażakom z OSP za zimne napoje. Organizatorom – członkom Stowarzyszenia Ochabianie oraz Radzie sołeckie za jej zorganizowanie, obsługę gości i prowadzenie. Wieczorną zabawę taneczną prowadzili DJ Maciek i DJ Seweryn.

[nggallery id=48]

 

więcej zdjęć na fanpage stowarztyszenia Ochabianie