Majówka 2011

Wspaniała pogoda, super atrakcje pozwoliły dzieciom, rodzicom oraz pozostałym gościom spędzić udane niedzielne popołudnie. Na imprezę przybyło około 150 dzieciaków oraz 400 dorosłych. Uśmiechy na twarzach uczestników świadczyły o tym, że bawią się dobrze. Zajęć było wiele i każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Tegoroczna majówka była majówką modelarską. Można było obejrzeć pokaz zdalnie sterowanych modeli samochodów z silnikiem spalinowym. Pokaz odbył się na specjalnie przygotowanym torze. Sami uczestnicy majówki mogli również posterować samochodami. Swoich sił na torze próbowały dzieci, ale również i dorośli. Nad murawą latały również modele samolotów, na rzece Wiśle pływały łodzie. Tego goście nie mogli wypróbować. Sterowanie tymi modelami wymaga wielu treningów.

Imprezę uświetniła wystawa modeli pływających ochabianina Jana Olmy, który od ponad 25 lat jest pasjonatem modelarstwa i ma w swojej kolekcji ponad 15 w pełni sprawnych modeli. Pan Jan prezentuje swoje modele między innymi na stawie przy Zameczku w Końcycach. Najbliższy pokaz odbędzie się 29 maja podczas imprezy Mundurowi dzieciom.

Dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w konkursie na najładniejszy latawiec. Latawce budowane były podczas majówki. Konkurs rozstrzygnęły dzieci wybierając najładniejszy model. Do zwycięstwa potrzebny był udany lot latawca. Najlepiej spisał się model Pawła i Tomasza Szafrańca. Drugie miejsce zajął zespół Kasia Zawada, Martyna Krawczyk, Olga Pilarczyk, Sylwia Zamarska. Trzecie grupa spoza naszej miejscowości. Specjalne wyróżnienie otrzymał Igor. Przygotował nietypowy model latawca, który szybował bardzo wysoko. Na koniec tej zabawy każdy uczestnik zaprezentował widzom swoją konstrukcję.

Po pracy przyszedł czas na szaleństwo. Dla małych dzieci – mały zamek, dla większych dzieci – duży zamek, dla odważnych zorbing (toczona piłka dmuchana).

Zespół animatorek z firmy Figgler przygotował dla najmłodszych wiele zabaw i mini konkursów.

Imprezę zakończył występ zespołu Markolm Bend. Ich utwór “1001 muśnięć” znajduje się na składance radiowej “Trójki” Minimax

Główną atrakcją tegorocznej majówki były pokazy modeli zdalnie sterowanych. Zaprezentowano pojazdy o napędzie elektrycznym i spalinowym, samoloty oraz łodzie. Dziękujemy modelarzom, którzy licznie przybyli i zorganizowali pokazy: Staszkowi Głowie z modelarni Delfin z Dębowca, modelarzom z Wodzisławia, Jastrzębia oraz Kóz, grupie Rc-drive ze Skoczowa, Jurkowi Szendzielarz z modelarni Delfin za pokaz modeli latających na uwięzi oraz Panu Jankowi Olmie za prezentację modeli pływających.

Ochabianie jako organizatorzy dziękują również wszystkim sponsorom, którzy wsparli finansowo nasze działania. Dziękujemy również wielu osobom, które bezinteresownie pomogły w przygotowaniach do imprezy oraz osobom, które pomagały w trakcie Majówki w jej prowadzeniu.

tekst WK, KB, zdjęcia Katarzyna Bieniek, Jarosław Rakowski

Fotorelacja

[nggallery id=23]