LKS Ochaby ’96 – NIE TYLKO SENIORZY…

Piłka nożna w Ochabach jest głównie kojarzona z drużyną seniorów i popularną A – klasą.
Jednak to nie jedyna grupa szkoleniowa, jaka trenuje w naszej miejscowości…
Są przecież jeszcze Trampkarze, Juniorzy a także podwórkowe, amatorskie drużyny młodzieżowe. Czasem jednak można odnieść wrażenie, że piłkarska młodzież w Ochabach jest spychana na drugi plan a nawet na margines… Jednak nie tędy droga! Jeżeli nie będziemy mieć teraz silnych grup młodzieżowych to w niedalekiej przyszłości również drużyna seniorów będzie skazana na piłkarski regres. Nasi Trampkarze i Juniorzy zaraz po „reformie ligowej” zostali przydzieleni do najniższej V ligi – Skoczów. Fakt mówi sam za siebie…
W czym tkwi problem? Otóż problemów jest więcej… Dzieciaki nie mają motywacji, nieodpowiedni system szkoleniowy (począwszy od szkoły), braki finansowe, plaga zwolnień z zajęć W-F, „pokolenie neostrady” prowadzi życie w wirtualnym świecie, brak infrastruktury przy szkole podstawowej (boisko), zbyt małe zainteresowanie sportem młodzieży wśród działaczy… W ten sposób można by jeszcze długo naliczać ale pytanie brzmi: jak te problemy rozwiązać? Odpowiedz jest jakże prosta: Czas postawić na MŁODYCH! Nie możemy ich pomijać, nie możemy również ich kosztem spełniać innych celów. Rachunek jest prosty – brak mocnej młodzieży jest równy brakowi sukcesów zawodników w wieku seniorskim. Dlatego też promujmy młodość! Młodzi w Ochabach mają nowego trenera. Jest zatem nowa iskierka, nowa motywacja aby te grupy społeczne mogły rozwijać się i odnosić sukcesy. Tego im właśnie życzymy i zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia treningów i wyzwań. Są też tacy młodzi zawodnicy, którzy podjęli decyzję o trenowaniu w ościennych wioskach z racji lepszych perspektyw – ich zachęcamy do powrotu i reprezentowania Naszej Małej Ojczyzny.
My także chcemy promować piłkarską młodzież, dlatego też na naszej stronie pojawiła się zakładka LKS OCHABY’96 – MŁODZIEŻ. Tam właśnie będzie można śledzić aktualne wyniki, terminy meczów oraz tabele ligowe.
Apelujemy również do wszystkich działaczy, nauczycieli, trenerów a także rodziców o pomoc w rozwoju naszych młodych talentów! Jedno jest pewne – WARTO STAWIAĆ NA MŁODYCH!

Trener kadry Trampkarzy i Juniorów:

Patryk Pindel

Kadra Trampkarzy:

Badura Dawid, Badura Bartłomiej, Chudyk Bartłomiej, Chudyk Mateusz, Habarta Hubert, Miech Patryk, Parchański Kamil, Plinta Dawid, Olinta Daniel, Wrona Szymon

Kadra Juniorów:

Brudny Kamil, Gomola Bartłomiej, Jędryka Jakub, Kluz Arkadiusz, Król Beniamin, Pudełko Bartosz, Pudełko Kamil, Siekierka Dawid, Szweda Kamil, Szypuła Waldemar, Tomica Dawid, Zachraj Dawid.

Listy zawodników zostaną w najbliższym czasie uzupełnione.
Życzymy młodym piłkarzom samych sukcesów i radości z gry!

SONY DSC
SONY DSC