„LICZY SIĘ CAŁA GMINA” – czy aby na pewno? (SPARTAKIADA 2016)

„LICZY SIĘ CAŁA GMINA” – takie hasło widniało na koszulce Burmistrza Gminy Skoczów – Pana Mirosława Sitko podczas odbywającej się w Kiczycach Spartakiady… Czy aby na pewno liczą się wszyscy? A jeśli tak to w jakim stopniu?

Czoło


Przejdźmy jednak do samej imprezy. Do zawodów zgłosiło się 16 drużyn – w tym Ochaby. Skład reprezentacji Ochab wyglądał następująco: Michał Welet, Kacper Winkler, Dorota Staniek, Arek Staniek, Marysia Welet, Szymon Staniek, Ania Chudyk, Piort Żerdka, Dariusz Franek, Kuba Jędryka, Grzegorz Chudyk, Andrzej Szlauer oraz Maciej Bieniek.
Uczestnicy rywalizowali w 7. konkurencjach: Sztafeta, Bieg z jajkiem na łyżce, Bieg w worku, Przecinanie Piłą ręczną kloca drewna, Konkurencja „Próba Kanalarza”, Konkurencja „Świniopas”, Konkurencja sołtysów – wbijanie gwoździ na czas. Wynik przedstawiały się następująco:
1. Kowale
2. Urząd Miejski
3. Kiczyce
4. Wiślica
5. Pogórze
6. Międzyświeć
7. Ochaby
8. Bładnice
9. Osiedle „Za Wisłą”
10. Pierściec
11. Harbutowice
12. Wilamowice
13. Osiedle „Górny Bór”
14. Cierne (Słowacja)
15. Hradek (Czechy)
16. Osiedle „Południe”
Dodatkowo sołtys Ochab – Maciej Bieniek – wygrał Konkurencję sołtysów.
Zmagania sołectw odbyły się w sympatycznej atmosferze, której sprzyjała letnia aura. Irytować mógł tylko czas oczekiwania na dekorację (Burmistrz miał inne obowiązki). Pół godziny przerodziło się w półtorej godziny…

No cóż najważniejsze, że „liczy się cała Gmina”…

Poniżej prezentujemy Galerię zdjęć z tegorocznej Spartakiady (autorami zdjęć są: Katarzyna Bieniek i Grzegorz Chudyk)