KRONIKARZ OCHABSKI CZ. 25 – OSTATNIA…

„Dziś nam przyszło spotkać się na styku przeszłości i przyszłości…” Pragnę zacząć cytując „Zasłużonego Klasyka”. Dziś po blisko 5 latach mojej działalności społecznej przyszedł czas zakończyć i podsumować pewien etap. Uważam, że „Kronikarz” to właściwe miejsce na to. Cykl, który stworzyłem, dziś przechodzi do historii. Tak samo, jak te wszystkie piękne lata, w których poświęcałem się działalności na rzecz NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY – OCHAB… Historia powoli zatacza koło – tak jak ja, kilka lat temu zastąpiłem kogoś, teraz znowu ktoś nowy zastąpi mnie. Zmiany wyzwalają nową energię, nowe możliwości oraz mobilizują do pracy. Jeszcze przez najbliższy rok (do lutego 2020) będę aktywny społecznie aby pozamykać rozpoczęte wcześniej sprawy i inicjatywy. Jednak uważam, że to najlepszy moment aby przejść na „społeczną emeryturę”. Nim to jednak nastąpi jeszcze trochę przed nami, ale to już tylko pod szyldem LKS’96. Z Radą Sołecką oficjalnie pożegnam się bowiem 11. kwietnia br. (a nieoficjalnie już chyba ktoś z kimś się pożegnał…), zaś z Klubem na początku 2020 roku. Już czas na następców… Może ktoś z grona tych, którzy zawsze wiedzą lepiej i stojąc z boku tylko krytykują… Będą teraz mieli okazję się wykazać, zaprezentować i zrealizować swoje doskonałe pomysły… Być może przyjdzie ktoś zupełnie „świeży” z nowym zapałem a może ktoś ze „starej gwardii” zechce powrócić bądź kontynuować działalność. Nie będę przeszkadzał… Każdemu ewentualnemu następcy szczerze kibicuję… Ja jako społecznik czuję się spełniony. A jeśli tylko uda się dokończyć podjęte wcześniej inicjatywy na przestrzeni nadchodzącego roku będę w 100% usatysfakcjonowany. Dziękuję z tego miejsca wszystkim współpracownikom, ludziom z którymi działałem i dla których działałem. A także tym, którzy dali mi szansę działać… Przepraszam też za wszelkie niedociągnięcia i błędy. Przede wszystkim dziękuję rodzinie i bliskim, którzy często musieli znosić moją nieobecność i niedyspozycję gdy podejmowałem inicjatywy na rzecz NASZEJ PIĘKNEJ MIEJSCOWOŚCI…  Działanie dla naszego wspólnego dobra, jakim są Ochaby było i jest dla mnie dumą oraz wyróżnieniem. Każdemu życzę przeżycia tak pięknych chwil. Trzeba też zaznaczyć, że były momenty bardzo ciężkie… Ale właśnie to wszystko składa się na działalność Non Profit.  I tu też jest moja odpowiedź dlaczego nie startowałem w wyborach do Rady Gminy. Pragnę wyjaśnić ciekawskim… Okazuje się, że można coś zrobić za darmo dla społeczności… Nie ubolewam nad tym, ja po prostu dziękuję… Czasem bywa tak, że zabraknie miejsca dla kogoś na scenie, wtedy człowiek musi wiedzieć kiedy należy z niej zejść. Jednak „show must go on!” Bo wracać do tradycji trzeba…

Ale aby do końca się wypełniło, czas przejść do podsumowania ostatnich miesięcy… Tak więc w ostatnim czasie byliśmy świadkami  lub uczestniczyliśmy w następujących wydarzeniach:

– przywitalismy Nowy Rok

– uczestniczyliśmy w WOŚP;

– odbyło się Walne zebranie LKS-u Ochaby 96 oraz OSP

– Ochabianie uczestniczyli w balu karnawałowym

– odbył się Dzień Kobiet w dwóch odsłonach (KGW, Inicjatywa społeczna);

– trenerem grupy Żaki w LKS Ochaby 96 został Mateusz Nowak;

– Eugenia Szafarczyk została Mistrzynią Polski Weteranek w biegach, na dystansie 3km;

– ruszyły próby do kolejnego Powrotu do tradycji;

– LKS Ochaby 96 wywalczył rekordową dotację gminną – 42 tys zł;

– odbyła się akcja „ZIMA”;

– były realizowane pracę pożądkowe i konserwacyjne na terenie całego Sołectwa;

– Ochabianie po raz kolejny wrócili do tradycji;

– KRONIKARZ OCHABSKI ZAKOŃCZYŁ PUBLIKACJE.

A teraz to co czeka nas w najbliższej przyszłości:

– ZMIANY!!!

Jeszcze raz dziękuję bardzo za wspólne 25. edycji KRONIKARZA. MIŁO BYŁO DLA WAS PISAĆ! 🙂 Kronikarz przechodzi na zasłużoną emeryturę… Pamiętajmy jednak, że koniec jednego jest zazwyczaj początkiem czegoś nowego… OCHABY NAJWAŻNIEJSZE!!!

cześć!