KRONIKARZ OCHABSKI CZ.24 (PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ SPOŁECZNYCH listopad/grudzień 2018)

I tak oto zakończył się ROK 2018… Wszystko się musi kiedyś zacząć i skończyć. Ale też koniec jednego zazwyczaj jest początkiem czegoś nowego. I właśnie wg tej zasady mamy ROK 2019. Także witamy w Nowym Roku, który przywitał nas zimową aurą. Gdy jeszcze w listopadzie były ładne i ciepłe dni a w grudniu takie się zdarzyły to już styczeń mamy typowy – zima…  Ale my jednak bardziej się przyjrzymy listopadowi i grudniowi 2018.  Więc ruszajmy w przeszłość! W ostatnich 2. miesiącach miały miejsce następujące wydarzenia:

– piłkarze i działacze lokalnego klubu podjęli się wstępnej naprawy boiska;

– została zdemolowana ochabska wiata, po czym naprawiono wyrządzone szkody;

– w sali OSP odbyło się doroczne Spotkanie z Mikołajem;

– przeżywaliśmy Święta Bożego Narodzenia;

– prowadzono prace konserwacyjno-porządkowe na terenie Sołectwa.

Zima to czas odpoczynku dla rolników, przyrody a także działaczy społecznych. Dlatego też w tym okresie podejmuje się mniej inicjatyw społecznych. Jednak już wiosną wszystko budzi się do życia, jest nowa energia, nowe chęci… W tym roku w Ochabach będzie też nowa Rada Sołecka, bo nie zapominajmy, że 2019 – to rok wyborczy… No cóż, przejdźmy do tego, co czeka nas w niedalekiej przyszłości… A to bedą:

– ZMIANY!

– ZMIANY!

– ZMIANY!

– A oprócz tego wszystkiego 25. odsłona „Kronikarza”, która zwieńczy pewien etap… Dziękuję za uwagę i już dziś zapraszam za 2 miesiące na „finał”…

mde