Jak głosowały Ochaby?

W wyborach w Ochabach wzięły udział  716 osoby, co daje prawie 44 % frekwencji. Uprawnionych jest około 1646 osób. Głosowaliśmy na Burmistrza Skoczowa, kandydatów do rady miejskiej, do rady powiatu oraz na kandydatów do sejmiku śląskiego.

Kandydatem na Burmistrza Miasta Skoczów oraz jednocześnie do Rady Powiatu był mieszkaniec Ochab Witold Dzierżawski.
Witold Dzierżawski – (PIS) kandydat na Burmistrza Skoczowa, był burmistrzem tego miasta w pierwszych dwóch kadencjach. Potem pracował w Śląskim Urzędzie Marszałkowskim, a w latach 2001-2006 sprawował urząd starosty cieszyńskiego ( źrodło: www.gazetacodzienna.pl).
W Ochabach Pan Dzierżawski otrzymał 119 głosów, dużo uzyskał również w Kiczycach  – 125,  w sumie dostał 928 głosów. Nie uzyskał wystarczającej ilości głosów jako kandydat na burmistrza Skoczowa, ale otrzymał wymagane poparcie do Rady Powiatu. Gratulujemy!

zobacz skład Rady Powiatu

Do Rady Miejskiej miasta Skoczów z okręgu nr 3 wystartowało 9 mieszkańców Ochab, dostała się tylko jedna osoba. Nasze sołectwo, mimo niewątpliwie wielkiego zaangażowania kandydata, będzie musiało wykazać się niezwykłą siłą, aby walczyć o nasze interesy. Do tej pory tą rolę pełnił Jan Szkucik, który trzykrotnie był radnym miejskim. W tym roku niestety nie uzyskał wymaganej ilości głosów.

Wyniki głosowania w obwodzie nr 11, w Ochabach:

Bieniek Maciej, KWW Wspólnota Dla Skoczowa – 204 głosy
Krawczyk Wojciech, KWW Janiny Żagan – 92 głosy
Szkucik Jan, KW Żyj Godnie  – 90 głosów
Bocek Lucyna, KW PIS  – 60 głosów
Wierzbicki Edward, KW Mała Ojczyzna – 59 głosów
Szlauer Andrzej KWW Wspólnota dla Skoczowa – 50 głosów
Pagieła Piotr, KWW Janiny Żagan – 49 głosów
Oramus Mirosław, KWW Janiny Żagan – 17 głosów
Kuczera Józef, KWW Janiny Żagan – 9 głosów

Ochabianie głosowali także na Wojciech Sodzawicznego, byłego mieszkańca Ochab, obecnie mieszkańca Kiczyc, który otrzymał w Ochabch 25 głosów, a w sumie 53 głosy.

W sumie ochabscy kandydaci do rady miasta zebrali 630 głosów, i to nie tylko z sołectwa Ochaby, co teoretycznie daje szansę wejścia 3 lub nawet 4 kandydatom, a mamy jednego, głosy rozeszły się na wielu.

Miejmy nadzieję, że tak jak dotąd, mieszkańcy Ochab wspierali sołtysa w działaniach w Radzie Sołeckiej, będą wspierali go w Radzie Miejskiej.

MK, WK