IX mecz ekumeniczny

23 sierpnia odbył się IX już mecz miedzyparafialny, pomiędzy parafią Rzymsko-Katolicką św. Marcina w Ochabach a Ewangelicko-Luterańską w Drogomyślu.

W tym roku poszło nam znacznie gorzej. Mimo wygranej pierwszej połowy 2:1 przegraliśmy 2:4. Ale tak czasem bywa w meczach międzyparafialnych. Z boskiej woli w czasie przerwy może zmienić się wiele. Istnieje już nawet anegdota, o której ostatnio wspomniał w Tygodniku Powszechnym O. Wiesław Dawidowski /TP 2008-01-23 „… o tym, jak Jezus pojawił się incognito na meczu piłkarskim między katolikami a protestantami. W pierwszej połowie zagrzewał do boju katolików, w drugiej kibicował drużynie protestanckiej. Obserwujący to zachowanie dwaj stateczni panowie spojrzeli po sobie i mruknęli: „Ten to chyba jest ateistą”. Tak pewnie nie było, drużyna ewangelików podeszła bardzo ambitnie do naszego spotkania i efekem był wynik. Najważniejsza była zabawa, która była znakomita, samo spotkanie rozegrane zostało na dość wysokim poziomie. Dochód z meczu przeznaczony będzie na dożywianie dzieci i pozwoli zafunduwać 3 ciepłe posiłki potrzebującym dzieciom, przez cały rok szkolny. Za hojność dziękujemy wszystkim, którzy zasilili nasze skarbonki i w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego spotkania. Szczególnie dziękujemy księżom, którzy czynnie uczystniczyli w walce na boisku.
W przyszłym roku odbędzie się X jubileuszowe spotkanie. Mecz zostanie rozegrany na boisku w Drogomyślu. Termin wstępnie został ustalony na koniec sierpnia.