III Rodzinny Rajd Rowerowy

W tym roku zdecydowaliśmy się pojechać w grupie. Pomysł wydaje się być trafiony. Jechało się dużo bezpieczniej tym bardziej, że eskortowała nas policja i straż.

W rajdzie pojechało prawie sto osób, większość mieszkańców Ochab. Wystartowały również osoby spoza miejscowości. Najmłodszy uczestnik miał 2 latka, a najstarszy 71. Przejechaliśmy około 30 kilometrów po terenie Ochab, Dębowca, Zaborza, Pierśćca, Kiczyc. Wszyscy uczestnicy otrzymali koszulki oraz karty startowe, w cenie wpisowego było ubezpieczenie. w karty startowe, oprócz mapy przejazdu wdrukowane były kupony. Jeden upoważniał do posiłku, drugi był kuponem w loterii. W przerwie, która była w okolicach stadniny koni, posililiśmy się drożdżówką. Po zakończeniu rajdu odbyło się losowanie nagród. Symbolicznymi upominkami udało się obdarować prawie połowę uczestników.

Trasa rajdu:

START: Boisko LKS Ochaby, ul. Strażacka – mała pętla ok.10 km

ODCINEK 1.: dalej: ulicą Dębowiecką, ul. Bagna, ul. Gołębią i Prucheńską w stronę Drogomyśla, przejazd na ul. Kameralną, ponowie Baranowicką, dalej Hodowlaną do Stadniny Koni w Ochabach.

PRZEWRWA ok 15 min w Stadninie Koni w Ochabach – poczęstunek

ODCINEK 2.: – duża pętla ok.16 km., dalej ul. Mleczną w stronę Gołysza, ul. Gołyską (przystanek Gołysz PAN), dalej kierunek Zaborze – stacja kolejowa, przejazd przez tory w stronę lasów w Pierśćcu, (dojazd do leśniczówki), dalej przejazd przez lasy w Pierśćcu i Kiczycach, kierunek Ochaby, ulicami: Świerkową, Długą, Centralną do skrzyżowania z ul. Ochabską. Powrót ul.Ochabską, św. Marcina na ul. Strażacką.

META: Boisko LKS w Ochabach.

CZAS PRZEJAZDU: 13.30 – 16.30

 1. 13.30 – START: Boisko LKS Ochaby
 2. 13.35 – przejazd dwupasmówką w kierunku Dębowca, ul. Dębowiecką
 3. 13.45 – skrzyżowanie w stronę ul. Bagna
 4. przejazd ulicami: Bagna, Gołębia,
 5. 14.15 – przejazd ulicami Prucheńska, Kameralna, ponownie Bagna;
 6. 14.30 – dojazd do Stadniny Koni w Ochabach, ul. Hodowlana
 7. przerwa 15 minut
 8. 14.45 – przejazd tunelem pod dwupasmówką, ul. Hodowlana
 9. 15.15 – dojazd do PAN Gołysz
 10. 15.30 – dojazd do stacji PKP Zaborze
 11. kierunek Pierściec, lasy pierścieckie, w kierunku Kiczyc
 12. 16.00 – dojazd do Kiczyc, ul.Długa
 13. 16.15 – dojazd do skrzyżowania ul. Centralnej i Ochabskiej
 14. 16.30 – meta ul. Strażacka w Ochabach ( boisko LKS Ochaby)

Dziękujemy sponsorom za wsparcie w organizacji Rajdu

Sponsorzy: Agrokompleks, Transport towarowy – Ireneusz Bronowski, Autoczęści Bronowski – Marian Bronowski, Byrdziak – Piekarnia, Dąb – Piekarnia, Armiko – sklep rowerowy – Skoczów

Organizatorzy

[nggallery id=15]