Historyczny awans juniorów!

W sobotę 18.06.2011. nasi juniorzy świętowali zakończenie sezonu i wygrany mecz ostatniej kolejki. Nie mieli jeszcze pewności czy awansują. Teraz już wiemy – okręgówka!

6 lipca na adres klubu wpłynęło oficjalne pismo informujące o wycofaniu się drużyny z Kaczyc z rozgrywek w „okręgówce”. Waro wspomnieć ten sobotni mecz, który zakończył się wynikiem 4:1(1:1). Pokonaliśmy drużynę LKS Strażak Pielgrzymowice, ale mimo wygranej, nie udało się wskoczyć na miejsce pierwsze. Zakończyliśmy sezon ze stratą jednego punkta do lidera. Już przed tym ostatnim w sezonie meczem pojawiły się pogłoski o złej kondycji finansowej kubu z Kaczyc. Ostatni mecz zagraliśmy z nadzieją, że lider nie utrzyma drużyny i awans zaliczy druga drużyna w tabeli. To co było pogłoską i to czego w głębi serca oczekiwała nasza drużyna stało się faktem, GKS Morcinek Kaczyce nie mając funduszy wycofał drużynę juniorów z dalszej gry oddając nam awans w prezencie.

1 GKS Morcinek Kaczyce 22 54 84:29 17 3 2
2 LKS Ochaby 96 22 53 76:22 17 2 3

Uzyskaliśmy awans do Bielskiej Ligi Okręgowej Juniorów i stało się to po raz pierwszy w historii ochabskiego klubu. Dotychczas żadna z drużyn nie wspięła się tak wysoko. Nasi juniorzy, jako pierwsi, zrobili awans do „okręgówki”. Gratulacje!

Sukces zawdzięczają własnej ciężkiej pracy oraz trenerowi Grzegorzowi Sodzawicznemu, który prowadzi drużynę juniorów od trzech lat. Przedtem prowadził drużynę trampkarzy. W której uczył większość grających obecnie juniorów. Intensywne treningi, podczas których frekwencja zawsze dopisywała, praca nad taktyką i strategią, ambicja i determinacja młodych piłkarzy, mobilizacja i umiejętnie przekazywana wiedz trenera przyniosły oczekiwany efekt. Grę drużyny juniorów ogląda się z przyjemnością i taka postawa zapewnia kibiców, że świetnie poradzą sobie w klasie wyżej.

Skład drużyny juniorów: pozycja na boisku:
Bączek Marcin napastnik
Broda Kamil obrońca
Dawid Rańda bramkarz
Gojdka Łukasz
Kałuża Grzegorz
Kałuża Mateusz
Karetta Wojciech
Kiełkowski Patryk obrońca
Kubica Mariusz
Puchalik Wojciech
Stekla Szymon bramkarz
Włodarek Kacper pomocnik
Wrona Łukasz stoper
wchodzący z ławki:
Soboszek Dawid pomocnik
Staniek Mateusz pomocnik


W walce o awans drużynę wspierali:
Madzia Szymon
Pilch Olaf
Sikora Krzysztof
Więcek Daniel

 

Jeszcze raz wielkie gratulację, dla drużyny i trenera. Ten awans, naprawdę, należał się drużynie. Powodzenia w okręgówce!

[nggallery id=27]

WK