Dzieciaki honorowymi gospodarzami

11 października przedszkolaki wraz z zaproszonymi gośćmi świętowały powstanie najnowocześniejszego, zwanego „słonecznym”, przedszkola w powiecie cieszyńskim.

Europosłanka Małgorzata Handzlik pytała dzieciaki o wrażenia z pobytu w nowym przedszkolu. fot Dorota Kochman

Na uroczystość przybyli znamienici goście na czele z europosłanką Małgorzatą Handzlik, posłanką Bożeną Kotkowska, posłami Tadeuszem Kopciem i Stanisławem Szwedem. Nie zabrakło również Starosty Cieszyńskiego – Czesława Gluzy, radnego sejmiku wojewódzkiego Alfreda Brudnego, radnych powiatowych i miejskich. Gospodarzami byli przede wszystkim najmłodsi, którzy przywitali gości uroczyście, wciągnęli do zabawy, a w efekcie uroczyście przecięli wstęgę i otworzyli wrota przedszkola dla swoich następców.
Gospodarzy reprezentowała dyrekcja, pracownicy przedszkola, rada rodziców przedszkola oraz radni wiejscy. Nie zabrakło również obecności ks. Dariusza Panetha oraz ks. Karola Macury, którzy duchowo przewodniczyli uroczystości. Proboszcz parafii św. Marcina poświęcił pieczołowicie budynek, a proboszcz ewangelickiej parafii z Drogomyśla poprosił pracownice przedszkola, żeby zawsze były dla dzieci aniołami i z anielską cierpliwością strzegły nasze pociechy.

Balony z marzeniami.

Maluchy, podczas zwiedzania przedszkola przez gości, wypuściły w niebo balony z wyrazami radości i podziękowaniami za możliwości nauki w tak pięknym przedszkolu oraz z marzeniami, które jeszcze czekają na spełnienie, a na które mamy ogromną nadzieję.

Został przygotowany program artystyczny, który w skrócie przedstawiał całą historię ochabskiego przedszkola. Na twarzy byłej, długoletniej dyrektorki przedszkola, Pani Anny Janik, rysowało się wzruszenie. Na wyświetlanych zdjęciach rozpoznały się osoby uczestniczące w uroczystości. Na zdjęciach z przed 30 lat dostrzegliśmy jedną z pracownic przedszkola oraz odnalazł się Pan z obsługi technicznej.

Dzieciaki wręczają serca dziękując za trud włożony w powstaniu obiektu. fot Dorota Kochman

Na zakończenie dzieci wręczyły olbrzymie serca z wyrazami wdzięczności za trud i starania włożone w koordynację budowy. Otrzymali je Pani burmistrz Janina Żagan, sołtys Maciej Bieniek oraz radny miejski Jan Szkucik.