Działaj lokalnie VII edycja

Ochaby już po raz drugi przystąpiły do realizacji projektów mających na celu integrację oraz budowanie wspólnego dobra. Program „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności jest realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Zeszłoroczny projekt „Barwy Ochab” cieszył się wielkim zainteresowaniem, a z warsztatów skorzystało ponad 50 mieszkańców.
W tym roku realizujemy trzy projekty „Wspólne budowanie”, „Szlakiem zabytków” oraz „Jak się starka wydowali”. Pierwszy z nich prowadzi KGW, a projekt ma na celu zbudowanie wspólnego miejsca spotkań kulturalnych. Efektem drugiego projektu, realizowanego przez OSP Ochaby będzie poznanie i odwiedzenie zabtytkowych miejsc Ochab, opisanie ich i oznakowanie. Wszystkie te miejsca będziemy odwiedzali na rowerach – kilka wycieczek szkolnych oraz Rodzinny Rajd Rowerowy. Trzeci projek, realizowany przez ZS nr 4 doprowadzi do inscenizacji tradycyjnego wesela. Poprzedzą go warsztaty stroju oraz pieśni ludowej.
pozostałe dwa z trzech wymienionych projektów realizowane będą przez serię wspólnych spotkań, warsztatów, m.in. brukarskich, ciesielskich, rzeźbiarskich.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Szczegóły na plakatach.