BARDZO SZYBCY OCHABIANIE: GYNIA OBRONIŁA TYTUŁ MISTRZYNI POLSKI, pozostali biegacze z Ochab także w formie!!!

10. września br. w Krynicy odbył się Festiwal Biegowy, w ramach którego wystartowały Mistrzostwa Polski Weteranów na dystansie 10km. A tam nasza Gynia znowu okazała się najlepsza! Wróciła do Ochab ze złotem i fenomenalną życiówką, która wynosi -43:58 co pozostawiło rywalki daleko z tyłu! Dodatkowo ten wynik pozwolił wygrać kategorie K50 (50 -100). Kinga Szafarczyk w Krynicy zajęła  11. lokatę (kat. k20), uzyskując nową „życiówkę”  pt. 43:02. Marcin Szafarczyk na dystansie 10km w kat. M20 zajął 13 lokatę z czasem 35:45. Rodzina Szafarczyków w Rodzinnym Biegu Nocnym zajęła 3. miejsce. Dodatkowo, w drugim dniu zawodów Marcin Sz. zajął 2. miejsce OPEN w biegu na 1km.

Szafy

Natomiast 9. września br. inna „ochabska, biegowa” rodzina wystartowała w „Biegu na Bucze” (Górki Wielkie). Bieg główny odbył się na dystansie 5,750km. Były to typowe górskie zawody z obłoconą trasą w tle. W biegu głównym Ochaby reprezentował Grzegorz Chudyk – 4. miejsce (kat. M30) – zabrakło 9s. do podium… W dziecięcej odsłonie tej imprezy udział wzięła Anna Chudyk – 300m – 8. miejsce.

IMAG2046

Połączenie sił rodzin Szafarczyk i Chudyk nastąpiło 27. września br. w Pawłowicach. Tam sztafeta 4x350m w składzie: Kinga Szafarczyk, Grzegorz Chudyk, Eugenia Szafarczyk oraz Marcin Szafarczyk wywalczyła bezdyskusyjnie 1. miejsce. Dodatkowo jeszcze w biegu dzieci na dystansie 700m w kat. dziewczynki 2006 – 2007 Anna Chudyk zajęła 7. miejsce w mocno obsadzonym biegu.  Na dystansie 5km Ochaby reprezentował Grzegorz Chudyk. Pomimo kłopotów technicznych uzyskał 18. lokatę.