Barbórka w Ochabach?

Ogranizatorzy Cieszyńskiej Barbórki, Zarząd Automobilklubu Cieszyńskiego nie poddają się. Po odwołaniu zeszłorocznego 36 rajdu w tym roku podjęli walkę o kolejną edycję. I tym razem, my jako Ochaby jesteśmy brani pod uwagę. Jeden z odcinków miałby się odbyć w Ochabach.Przypomnijmy, że w zeszłym roku, miesiąc przed datą startu, organizatorzy odwołalij rajd. Jako przyczynę podali problemy finansowe, jak i ogromne problemy ze skonfigurowaniem trasy, wykonaniem dokumentacji rajdowej ograniczającej możliwości przeprowadzenia atrakcyjnych zawodów na niezbędnym poziomie bezpieczeństwa.
Z tego co wiem, w ubiegłym roku nie planowano zawodów w  Ochabach. W tym roku ma być inaczej, organizatorzy proponują odcinek specjalny ze startem w okoliczch kościoła św. Mracina. Trasa ma biec ulicami Św. Marcina, począwszy od ul. Familijnej, Mleczną do Drogomyśla, tam mała pętla i dalej Gołyską i Kościelnikiem aż do granicy Kiczyc.
Rajd planowany jest na 20 listopada 2010 r. dzień wcześniej planowany jest trening. Organizatorzy zapewniają, że zadbają o odpowiednie oznaczenie trasy, bezpieczeństwo widzów oraz naprawnią powstałe, ewentualne straty.