ATS Branco Ochaby

ATS BRANCO OCHABY – Amatorskie Towarzystwo Sportowe, które powstało początkiem tego roku, jest na chwilę obecną nieformalnym zrzeszeniem znajomych oraz  przyjaciół, których łączą wspólne cele oraz chęć uprawiania sportu. Sportu, który przede wszystkim daje satysfakcję z ruchu, rywalizacji oraz pomaga w utrzymaniu kondycji oraz ogólnej sprawności fizycznej. Bardzo szybko sportowo-towarzyskie spotkania na boisku doprowadziły do powstania wspólnych planów i wzbudziły chęć zmian w otaczającej nas rzeczywistości. W efekcie, w niedziele 25 września tego roku podczas kolejnego już spotkania zawiązaliśmy Stowarzyszenie na rzecz rozwoju kultury, sportu i rekreacji wsi Ochaby, zachowując powstałą spontanicznie nazwę ATS BRANCO OCHABY. Podczas tego spotkania, które było zebraniem założycielskim wybraliśmy sposród siebie zarząd, przyjęliśmy wcześniej opracowany statut stowarzyszenia oraz deklarację chęci działania członków założycieli.
Naszym celem, oprócz propagowania zdrowego trybu życia, amatorskiego uprawiania sportu, organizowania imprez sportowych, jest podejmowanie działań mających na celu stworzenie miejsca w naszej wsi do uprawiania sportu oraz budowa nowych obiektów sportowych tak, aby mieszkańcy Ochab oraz okolicznych wiosek w sposób łatwy i przyjemny mogli z nich korzystać, a młodzież nie musiała dojeżdżać do obiektów sportowych zlokalizowanych poza naszą miejscowością.
W tym roku swoją działalność rozpoczęliśmy od pomocy w organizowaniu oraz obsłudze cyklicznych imprez. ZorganizowaliśmyI Ochabską Majówkę, rodzinną impezę sportową, podczas której rozegraliśmy turniej drużyn amatorskich o Puchar sołtysa wsi. Wspólnie z OSP przygotowaliśmy i obsłużyliśmy I Rodzinny Rajd Rowerowy. Pomagaliśmy również przy organizowaniu oraz obsłudze Ochabskiej Biesiady.
ATS zrzesza osoby, które amatorsko uprawiają sport. Przede wszystkim ATS to sekcja piłki nożnej. Działa również sekcja rowerowa oraz sekcja piłkarzyków stołowych. W planach mamy także utworzenie sekcji lekkoatletycznej, narciarskiej, piłki siatkowej, tenisa ziemnego oraz szachowej.
Amatorska drużyna piłki nożnej BRANCO OCHABY powstała z połączenia drużyn tzw. oldbojów, reprezentujących zwykle Ochaby w rozgrywkach parafialnych (inaczej zwanych Parafialną Ochaby) z drużyną piłki halowej, która spontanicznie powstała w ubiegłym roku. Taka forma rekreacji spotkała się z wielkim zainteresowaniem wśród mieszkańców. Podczas pierwszej ochabskiej MAJÓWKI, która odbyła się 27 maja br., rozegraliśmy turniej piłki nożnej drużyn amatorskich o Puchar Sołtysa wsi Ochaby.Puchar trafił w ręce Drogomyślan, ale zabawa była udana. Podczas tej imprezy honorowe koszulki, w podziękowaniu za zaangażowanie oraz propagowanie tego rodzaju rekreacji, otrzymali i z radością przyjęli, ksiądz proboszcz Antoni Młoczek (założyciel Parafialnej Ochaby oraz organizator spotkań ekumenicznych z parafią ewangelicką z Drogomyśla, uczestnik meczy) oraz sołtys Pan Maciej Bieniek (współzałożyciel Parafialnej, często grający jako pomocnik).
Dziś drużyna ATS’u liczy ponad 20 członków w różnym wieku, od 16 do ponad 50 lat. Od wiosny oraz w lecie trenowaliśmy na boisku sportowym w Ochabach. Treningi zimowe odbywają się w poniedziałki 18.00 na hali sportowej w Strumieniu. W tym roku, już we własnych koszulkach w barwach oraz z logo ATS BRANCO OCHABY, rozegraliśmy  mecz międzyparafialny.
Sekcja rowerowa, licząca w tej chwili kilku członków wystartowała w MTB maratonie w Istebnej oraz zorganizowała czterodniowy wyjazd na Mazury. W zeszłym roku udało nam się w trzy dni objechać Tatry, pokonując ponad 300 km.
Sekca piłkarzyków stołowych składa się z kilku zdeklarowanych członków oraz  sympatyków, którzy jeszcze większość swojego czasu, z racji wieku, poświęcają nauce. Dzięki pomocy Rady Sołeckiej udało nam się zorganizować środki na zakup stolika do piłkarzyków, który w sezonie letnim był ogólnie dostępny i często wykorzystywany na placu przed budynkiem socjalnym klubu, a w tej chwili można z niego korzystać nieodpłatnie w budynku na piętrze. Wymogiem jest tylko uprzednie zgłoszenie takiej chęci i ustalenie godzin korzystania, wpisanie się do zeszytu użytkowników i kulturalne zachowanie podczas zabawy. W budynku można również zagrać w tenisa stołowego, na tych samych zasadach. Harmonogram korzystania z obiektu dostępny jest przy wejściu do budynku socjalnego klubu.
Wszystkich chętnych do wspólnego uprawiania sportu oraz współdziałania w rozwoju kultury, sportu i rekreacji wsi Ochaby serdecznie  zapraszamy do współpracy. Prosimy o kontakt telefoniczny – Wojciech Krawczyk 0 602 571 636 lub e-mailowy: [email protected]

Zarząd ATS BRANCO OCHABY