Zachęcić młodzież – Pierwszy sprawdzian Żaków / wyjazd na mecz reprezentacji Polska vs. Dania

mlodzi pilkarze

Meczu żaków LKS Ochaby 96 vs Football Acadamy.

21. kwietnia br. niedawno powstała grupa piłkarska Żaki odbyła pierwszy sprawdzian. Młodzi piłkarze prowadzeni przez Patryka Pindla rozegrali swój pierwszy mecz. Przeciwnikiem była ekipa Football Acadamy.

Mecz był rozgrywany w Cieszynie na obietkcie Piasta Cieszyn na tzw ” Pod Walką”. Nasza drużyna liczyła 14 zawodników. Mecz był rozgrywany w formule 5+1 zawodników w polu. Nasi młodzi adepci tanio skóry nie sprzedali. Ogółem wynik meczu, który trwał 3x 20 min był dla naszej ekipy niekorzystny, bo przegraliśmy 12:9. Trzeba zaznaczyć , że nasza drużyna ma miesięczny staż istnienie. Pierwszy test za nami i prawdę mówiąc nie możemy się na chwilę obecną porównywać do przeciwnika, który trenuje 4 razy w tygodniu oraz posiada 80 zawodników. Fakt ten świadczy o potencjale naszych młodych zawodników.

 

Działalność trenera Pindla to nie tylko mecze i treningi. Dnia 7. kwietnia br. szkoleniowiec młodzieży zorganizował wyjazd na mecz eliminacyjny reprezentacji kobiet Polska – Dania, który został rozegrany w Tychcach.

 

Zachęcić młodzież do uprawiania sportu to sprawa trudna, jednak nasz trener, Patryk Pindel ma na to swój sposób, który okazał się być skutecznym.