13:0 – takiego wyniku jeszcze nie było …

„Takiego wyniku jeszcze nie było” – powtarzali po meczu kibice. Żaden z kibiców tak wysokiej wygranej nie pamiętał. W niedzielę 10 października nasza drużyna klubowa Ochaby 96′ wygrała z Golasowicami aż 13:0. Mecz odbył się na boisku w Ochabach.Stało się tak jak powiedział przed meczem trener Czesław Korzec: „Ten mecz powinniśmy wygrać, gramy z teoretycznie słabszą drużyną. To za tydzień czeka nas prawdziwy sprawdzian.” Nasi piłkarze byli pewni siebie, ale nikt jednak nie spodziewał się aż tak wysokiej wygranej. To cieszy, nawet kiedy wygrywa się z teoretycznie słabszym przeciwnikiem. Pamiętamy i dobrze wiemy, że czasem wygrywa się z liderem, a przegrywa ze drużynami z końca tabeli. Jedno mamy już za sobą. Udało się. Teraz walka z liderem. W niedzielę 17 października zagramy  na boisku przeciwnika z Zamarskami. Zamarski są obecnie na pierwszym miejscu B KLASY. Jak powiedział jeden z kibiców „Ten mecz pokarze prawdziwy charakter drużyny”. Próbkę charakteru mieliśmy już w zeszłym tygodniu, kiedy to musieliśmy rozpocząć spotkanie z LKS Iskrzyczyn w ósemkę i mimo osłabienia udało się strzelić bramkę. Pięknym dryblingiem i celnym strzałem popisał się wtedy kapitan drużyny Rafał Kukień. Mecz zakończył się naszą wygraną 4:0.

Drużyna jest w dobrej formie, jest realna szansa, aby znaleźć się na drugim miejscu w grupie i wrócić do A KLASY. Wszystko zależy od naszej walki z Zamarskami i jak zagrają drużyny przeciwne ze sobą. Od początku rundy pniemy się powoli na szczyt. Obecnie jesteśmy na 3 miejscu w grupie z dorobkiem 21 punktów (43:21). Wskoczyliśmy na tą pozycję z 5 miejsca dzięki wysokiej wygranej z Golasowicami. Pomogła nam również porażka Wiślicy z Pierśćcem 2:4 i remis Pielgrzymowic z Zamarskami 1:1.

Może być różnie, miejmy jednak nadzieję, że dobra passa będzie trwała, a trzynasto-bramkowe zwycięstwo okaże się szczęśliwe dla naszego zespołu, drużyna wykaże się charakterem i zakończy jesienną rundę na początku tabeli i wejdzie do wymarzonej A KLASY po rewanżowej rundzie wiosennej.

Warto również wspomnieć o drużynach juniorów i trampkarzy, które dzielnie walczą i zbliżają się do 1 miejsca w tabeli. W tej chwili obie drużyny są na 2 miejscu. Jeśli udałoby się, co jest bardzo prawdopodobne, wygrać kończącą się rundę jesienną i powtórzyć to w rundzie rewanżowej, wiosennej w przyszłym sezonie zagrają w Okręgówce. Zostały im, podobnie jak seniorom, trzy kolejki, a ostatni mecz odbędzie się 31 października. Runda wiosenna kończy się końcem czerwca przyszłego roku i wtedy wszystko będzie jasne.

Wierzę, że poziom naszych rozgrywek utrzyma się do końca sezonu i w przyszłym roku będziemy świętować piękne awanse seniorów do A KLASY i juniorów wraz z trampkarzami do Okręgówki.

WK